11.11.2019, 11:06

Novinky v penziách: Až dvojnásobné vianočné príspevky, vyšší minimálny dôchodok i valorizácia

  • Dôchodkové poistenie, odpracované roky či počet detí, ktoré ste vychovali.
  • To všetko má vplyv na to, kedy a s akým dôchodkom odídete do penzie.
  • Ak chcete vedieť, ako sa bude vyvíjať výška dôchodkov i vianočných príspevkov v ďalšom období, kúpte si v pondelok 11. novembra Hospodárske noviny.
Novinky v penziách: Až dvojnásobné vianočné príspevky, vyšší minimálny dôchodok i valorizácia
Zdroj: Reuters

Chcete vedieť, kedy a za akých podmienok môžete už aj vy získať vianočný príspevok pre dôchodcov? Aj to o aké sumy v ďalšom roku porastú dôchodky? Prinášame vám sumár všetkých navýšení penzijných príjmov.

Aké sú zákonné podmienky na získanie vianočného príspevku pre dôchodcov? Aký môže byť váš starobný dôchodok, aby ste vianočný príspevok získali?

Aké sú výšky vianočných dôchodkov? Čím je vaša penzia nižšia, tým je vyšší vianočný príspevok. Pozrite si konkrétne sumy, o koľko si pre Vianocami polepšíte práve vy.

Dozviete sa aj ako v novom roku porastie minimálny dôchodok a pre koho sa zmení aj vek odchodu do penzie.  

Prinášame vám tiež kompletný zoznam dokumentov, ktoré musíte dodať úradom, ak si chcete o dôchodok požiadať. Nech už ide o dôchodok starobný, predčasným, vdovecký alebo sirotský.

Ak chcete vedieť, ako už čoskoro porastú príjmy dôchodcov, kúpte si v pondelok 11. novembra Hospodárske noviny. V špeciálnej prílohe nájdete všetky zvýšenia i konkrétne sumy, na ktoré máte nárok. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.