03.11.2019, 00:00

Ceny bytov na Slovensku stále rastú. Kríza s nehnuteľnosťami nehrozí

Najhoršia dostupnosť bývania je v Bratislave. Výplaty sú síce vysoké, ceny domov sú však ešte vyššie.

Ceny bytov na Slovensku stále rastú. Kríza s nehnuteľnosťami nehrozí
Zdroj: EIA

Ceny nehnuteľností na Slovensku zatiaľ stále rastú. Potvrdzujú to aj údaje Národnej banky Slovenska. Deje sa tak nepretržite od konca realitnej krízy a očakáva sa, že reality budú v tomto trende pokračovať.

Ekonómovia však čoraz častejšie skloňujú slovo recesia. V prípade príchodu ďalšej recesie sa očakáva opätovné zvýšenie nezamestnanosti. Práve tá môže ovplyvniť dopyt po realitách. Množstvo ľudí totiž nebude mať taký príjem ako v súčasnosti, keď sa nezamestnanosť pohybuje okolo piatich percent.

Slovensko je však malý trh a z hľadiska hospodárskeho a realitného cyklu úplne zanedbateľný. Rozhodujúci pre ceny našich nehnuteľností bude preto vývoj svetovej ekonomiky, najmä americkej.

89% zľava na digitálne predplatné.

Aj vďaka novembru 1989 môžeme slobodne písať a preto vám dávame zľavu 89% na digitálne predplatné. #slobodaniejesamozrejmost

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.