17.11.2019, 19:30

Viete o všetkých zľavách pre ľudí so zdravotným postihnutím? Kúpte si noviny

  • Podľa štatistík Európskej únie to vyzerá, že v roku 2020 bude mať približne jedna pätina obyvateľov Únie nejakú formu zdravotného postihnutia.
  • Inštitút zamestnanosti tvrdí, že situácia na pracovnom trhu pre ťažko zdravotne postihnutých nie je vôbec ružová.
  • Aké zľavy a príspevky môžu ťažko zdravotne postihnutí dostať od štátu, sa dozviete v pondelok 18.11. v Hospodárskych novinách.
Viete o všetkých zľavách pre ľudí so zdravotným postihnutím? Kúpte si noviny
Zdroj: Zdroj: Dreamstime

Firmy na Slovensku majú v problematike hendikepovaných prehľad. „Foriem zdravotného postihnutia je viacero. Sú rôznorodé a vyžadujú si aj rôznorodé opatrenia. Často osobitný prístup s podporou asistenta alebo vytvorenie bezbariérových podmienok. Fakt je, že nemáme možnosť zamestnať ľudí z celého spektra zdravotných postihnutí,“ hovorí Valéria Kormanová zo spoločnosti PPA CONTROLL. „Medzi zdravotné postihnutia radíme rovnako vážne fyzické aj tie duševné ochorenia.“

Ministerstvo sociálnych vecí a rodiny uvádza, že ľudia so zdravotným postihnutím majú problémy nájsť si zamestnanie, prípadne zamestnať sa opäť po jeho strate. Končia tak v skupine dlhodobo nezamestnaných.

P

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.