19.11.2019, 10:25

Klub musí zaplatiť aj po smrti hráča

Waleský tím Cardiff City odmieta platiť za zosnulého Emiliana Salu. Bluebirds teraz kvôli tomu hrozí stop prestupom.

Emiliano Sala
Zdroj: Reuters

Spor o zaplatenie prestupovej sumy za tragicky zosnulého Emiliana Salu nabral jasný smer. Medzinárodná futbalová federácia FIFA rozhodla jednoznačne – waleský futbalový klub Cardiff City, ktorý Salu takmer pred rokom kúpil a za ktorý Argentínčan nenastúpil ani na jediný zápas v súťaži Premier League, musí zaplatiť celú kúpnu cenu za zosnulého športovca. Waleský klub sa veľkú sumu 18 miliónov eur francúzskemu FC Nantes zdráha vyplatiť. Walesania argumentujú tým, že prestup nebol plne sfinalizovaný, keďže nový hráč za klub ani raz nenastúpil. Dodávajú tiež, že by ich úhrada takej veľkej sumy finančne položila.

FIFA pritvrdzuje proti Cardiffu
FIFA na čele s Giannim Infantinom však najnovšie v postupe voči waleskému klubu pritvrdila a žiada od Cardiffu, aby prvú tranžu vo výške šiestich miliónov zaplatil čo najskôr. Ak odmi

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.