25.02.2020, 18:00

Kedy sa ešte oplatí havarijné poistenie staršieho auta? Radia odborníci

Dá sa pri havarijnom poistení povedať, aké staré auto sa ešte oplatí poistiť? Zisťovali sme, čo na to hovoria poisťovne.

Kedy sa ešte oplatí havarijné poistenie staršieho auta? Radia odborníci

Kedy sa ešte oplatí havarijné poistenie na staršie či ojazdené auto? Samozrejme, že to závisí od veku a technického stavu, ale vo všeobecnosti vám experti povedia, že sa to vyplatí pri autách, ktoré ešte nemajú desať rokov.
Zopakujme si niekoľko faktov o havarijnom poistení.

V prvom rade platí, že je dobrovoľné. Za ďalšie – chráni vaše peniaze v prípade, že vám auto ukradnú alebo vtedy, keď na ňom vzniknú škody po nehode, ktoré sa nedajú uhradiť z povinnej zákonnej poistky. To je obvykle vtedy, ak nehodu spôsobíte vy sami. Aj pre havarijnú poistku však platí, že si sami môžete zvoliť limity plnenia. Ďalšie veci, ktoré sú navyše, si pripoisťujete.

Pozrite si, ako reagujú poisťovne na otázku: Kedy sa ešte oplatí havarijné poistenie staršieho auta?

Daniela Michaličová, Komunálna poisťovňa

„Našim klientom odporúčame uzatvoriť havarijné poistenie aj na staršie autá. I keď ich časová hodnota p

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.