25.02.2020, 18:40

Rodičia pozor: Riaďte sa novým očkovacím preukazom 2020

  • Proti osýpkam sa v tomto roku bude očkovať po novom. 
  • Dôvodom je stúpajúci počet nakazených.
  • Kúpte si v stredu 26. februára Hospodárske noviny a dozviete sa, prečo je povinné očkovanie dôležité a aké termíny pri ňom treba dodržať.
Rodičia pozor: Riaďte sa novým očkovacím preukazom 2020
Zdroj: Dreamstime

Novinky v očkovacom kalendári sa týkajú povinného očkovania proti osýpkam, mumpsu a ružienke. Doteraz sa deti proti týmto chorobám druhýkrát očkovali v 11. roku života. Odborníci vysvetľujú, prečo sa po novom toto očkovanie mení.

Dôvodom zmien vo vakcinácii sú nedávne epidémie osýpok na Slovensku a v Európe, počas ktorých ochoreli najmä deti. V období klesajúcej zaočkovanosti a zvýšeného cestovania by malo podanie druhej dávky v mladšom veku zabezpečiť väčšiu ochranu detí. V praxi nastane zmena, ktorá sa bude týkať najmä predškolákov.

Ak chcete vedieť, aké budú platiť nové pravidlá v povinnom očkovaní v tomto roku, koľko zaplatíte za vakcíny a ktoré poisťovne vám prispejú aj na dobrovoľné očkovanie, kúpte si v stredu 26. februára Hospodárske noviny. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.