11.02.2008, 00:00

Hudobný salón

Lenny Kravitz
It Is Time For A Love Revolution
(EMI Music)
Je čas na láskyplnú revolúciu! Lenny Kravitz a jeho nový album nielen pre zamilovaných. Po dlhých troch rokoch o sebe dáva vedieť svojím ôsmym štúdiovým albumom a ako sám Kravitz uvádza, ide o kombináciu klasických rokenrolových rifov s nádychom soulu, funky a džezu. Album je rozmanitý zo zvukovej stránky aj preto, že ho Kravitz nahrával nielen v New Yorku, Miami či Paríži, ale aj na Bahamách a v Brazílii. "Milujem tento album a je to na ňom aj cítiť. Pri nahrávaní som mal pocit, že som malý chlapec, ktorý hrá v izbe svojich rodičov," uviedol na adresu štrnástich nových piesní Lenny. Tento zaujímavý hudobný zjav sa v šoubiznise však pohybuje už úctyhodných osemnásť rokov.

No Gravity
The Beast Of
(Sony BMG)
Dlho očakávaný tretí radový album skupiny No Gravity s názvom The Beast Of sa nahrával v Prahe pod producentskou taktovkou Davida Kollera. Obsahuje 12 skladieb, z toho jednu coververziu známeho hitu od skupiny Bros -- When Will I Be Famous a jednu slovenskú skladbu s názvom Stratený, ktorej autorom textu je pravdepodobne najlepší súčasný textár Vlado Krausz. K potenciálnym singlom z albumu však patrí aj Haunting me, ktorej finálna zvuková úprava je výsledkom spolupráce so známym americkým producentom Davidom Biancom -- držiteľom ocenenia Grammy.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.