22.11.2013, 00:03

Pri termínovanom vklade môžete dostať až trojnásobne vyšší úrok

Trinásteho novembra znížila Európska centrálna banka (ECB) základnú úrokovú sadzbu z 0,5% na 0,25%.

Keďže ide o sadzbu, ktorá ovplyvňuje aj úročenie bankových produktov v našich bankách, pozreli sme sa, či sa to prejavilo na úročení termínovaných vkladov.

V novembri znižovali sadzby zatiaľ len dve banky, Poštová banka a BKS Bank. Tieto zmeny sa však udiali ešte pred znížením sadzieb ECB. Po zmene došlo trochu prekvapujúco v jednej banke naopak k zvýšeniu sadzieb. Prima Banka pri dvojročných vkladoch zvýšia sadzbu z 1% na 1,2% a pri trojročných z 1,2% na 1,6%. Zvýšením sadzby pri trojročných vkladoch sa Prima banka posunula z 11.miesta na aktuálne 6.miesto. Pri 2-ročnom vklade sa banka posunula z 12.miesta na aktuálne 9. miesto. Pre klientov, ktorí majú v tejto banke vedený aj Osobný účet je možné získať ešte o percento vyššiu sadzbu.

Z porovnania bánk vyplýva, že rozdiely medzi bankami sú veľmi veľké. Medzi najvyšším a najnižším úrokom môže rozdiel dokonca až trojnásobný. Preto sa oplatí vklady porovnávať.

Aktuálne porovnanie bánk podľa portálu FinancnaHitparada.sk

Zdroj: FinancnaHitparada.sk, portál ktorý porovnáva termínované vklady

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.