16.01.2015, 18:51

Sedem pravidiel, ktoré vám zaručia, že sa zo zimnej dovolenky nestane peklo

Kvalitné poistenie, niekoľko kreditných kariet a dôležité telefónne čísla. Toto sú veci, ktoré sa zanedbať neoplatí.

Zimný relax si väčšina ľudí predstavuje ako lyžovačku. Aj na oddych sa však treba pripraviť, inak sa môžete ocitnúť bez peňazí či dokladov. Tieto pravidlá treba dodržať aj pri lyžovačke doma, v zahraničí je to však nevyhnutnosť.

1. Poistite sa
Na úrazy a nepríjemné veci neradi myslíme, avšak náhoda vie byť „mrcha“. A platiť si zdravotnú starostlivosť v zahraničí by priviedlo priemerného Slováka s najväčšou pravdepodobnosťou na mizinu. Dobré poistenie je nevyhnutnosť.

2. Dôležité telefónne čísla si uložte do telefónu a nezabudnite na predvoľbu
Opäť platí, že nikdy neviete. A práve tieto veci zvyknú zlyhať v najnevhodnejšej chvíli. Svoj telefónny zoznam si rozhodne prejdite ešte pred odchodom.

3. Nezostávajte o jednej platobnej karte
Karta môže zlyhať a s veľkou sumou peňazí nikto necestuje rád. Majte preto poruke viacero kreditných kariet. Ak vám nejaká zmizne, okamžite volajte do banky a blokujte.

4. Peniaze nikdy nedržte na jednom mieste
Istú sumu v hotovosti si samozrejme zobrať treba, avšak určite nie do jedného vrecka. Ideálne je rozmiestniť si ju na dve alebo tri miesta - zminimalizujete tak riziko, že vám šikovný „vreckár“ ukradne všetko.

5. Pri nehode si zdokumentujte svedkov
Čokoľvek by sa stalo, rozhodne si zapíšte mená, adresy aj telefónne čísla svedkov nepríjemnej udalosti. Môže sa vám to veľmi zísť.

6. Skontrolujte si doklady
Preukaz poistenca, občiansky preukaz aj exspirácia platobných kariet. Všetky tieto veci si poriadne skontrolujte. Riešiť ich zo zahraničia nikoho nepoteší.

7. Skontrolujte si výbavu.
Zistiť na mieste, že nefunguje viazanie na lyžiach, určite nepoteší. Lyžiarske strediská sú síce dokonale vybavené a požičajú vám takmer všetko, avšak sú to zbytočné starosti navyše.
Snímka: archív

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.