27.01.2016, 00:00

Kalendár podnikateľa na február

Prinášame vám vybrané termíny povinností na mesiac február pre účtovníkov, podnikateľov, SZČO aj fyzické osoby.

Zamestnanci, viete, kedy treba požiadať firmu o potvrdenie o zdaniteľných príjmoch zo závislej činnosti za minulý rok? Kedy treba podať elektronický výkaz k DPH? Prinášame vám termíny dôležitých povinností na mesiac február pre účtovníkov, podnikateľov, SZČO aj fyzické osoby.

 

Do 5.2.2016

O čo ide: Požiadať zamestnávateľa o vyhotovenie Potvrdenia o zdaniteľných príjmoch fyzickej osoby zo závislej činnosti za rok 2015, ak žiada zamestnanec o vykonanie ročného zúčtovania iného zamestnávateľa.

Koho sa to týka: Zamestnanca

Do 8.2.2016

O čo ide: Treba hradiť preddavok na poistné za poistenca, ktorý mal príjem z dividend za účtovné obdobie, ktoré sa začalo najskôr 1.1.2013, vyplatený v mesiaci január 2016.

Koho sa to týka: Právnickej osoby so sídlom na Slovensku, ktorá vypláca dividendy

Aká je pokuta: Úrok z omeškania vo výške 4-násobku základnej úrokovej sadzby Európskej centrálnej banky platnej v deň splatnosti preddavku za každý deň omeškania, najmenej 15%.

Do 8.2.2016

O čo ide: Platiteľ dividend je povinný písomne alebo elektronicky vykázať príslušnej zdravotnej poisťovni celkovú výšku vyplatených dividend a preddavky na poistné.

Koho sa to týka: Platiteľa dividend

Aká je pokuta: Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou môže uložiť pokutu do výšky 3319 eur platiteľovi poistného za nesplnenie oznamovacej povinnosti.

Do 8.2.2016

O čo ide: Odvod preddavku na verejné zdravotné poistenie za január 2016

Koho sa to týka:

– odvod za samostatne zárobkovo činné osoby, a

– odvod za verejne zdravotne poistené osoby, ktoré nie sú zamestnancami, SZČO ani osobami, za ktoré platí poistné štát.

Aká je pokuta: Úrok z omeškania vo výške 4-násobku základnej úrokovej sadzby Európskej centrálnej banky platnej v deň splatnosti preddavku za každý deň omeškania, najmenej 15% ročne.

Do 8.2.2016

O čo ide: Odvod poistného na sociáln

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.