06.06.2014, 09:00

Úraz dieťaťa nahláste najneskôr do štyroch rokov

Návod ako postupovať pri úraze dieťaťa, ktoré má uzavretú životnú poistku.

Vyžiadajte si správu od lekára

Pri prvom ošetrení dieťaťa po úraze si vyžiadajte od lekára správu pre poisťovňu. Spomeňte v nej všetky okolnosti úrazu.

Nahláste čím skôr. Najneskôr do 4 rokov

Na ohlásenie poistenej udalosti do poisťovne máte maximálne štyri roky. Ak to nestihnete, udalosť bude premlčaná. Urobte tak preto hneď, ako to bude možné. Poisťovňa vás bude inštruovať, ako postupovať ďalej.

Na špeciálnom tlačive s podpisom

Poistnú udalosť nahláste písomne na tlačive poisťovne (stiahnite si ho z jej webovej stránky alebo vyzdvihnite na pobočke) a podpíšte. „Je to súhlas poisteného na prípadné ďalšie došetrenie poistnej udalosti poisťovateľom,“ upozorňuje Daniela Šulcová z Komunálnej poisťovne. Tlačivo vyplníte až po tom, čo bola liečba ukončená, a doložíte kompletné lekárske záznamy, ktoré potvrdzujú liečbu a diagnózu. Tretiu stranu tlačiva – Správu lekára vyplní ošetrujúci alebo praktický lekár po ukončení liečenia.

Zozbierajte všetky potrebné dokumenty

K urýchleniu likvidácie udalosti pomôžu fotokópie všetkých dokladov a zdravotných záznamov týkajúcich sa vzniku a liečby úrazu: záznam z prvého ošetrenia, prepúšťacia správa z nemocnice, správy z odborných vyšetrení, rehabilitácie, záznam o pracovnom úraze...

Poistné do 15 dní

Po odovzdaní dokumentov poisťovňa posúdi udalosť a zistí nárok na poistné plnenie. „Ak je potrebné, požiada doplňujúcu dokumentáciu, napríklad rtg, výpis z účtu poistenca zo zdravotnej poisťovne, výpis zo zdravotnej karty, nález z doplňujúceho vyšetrenia CT, MRI... alebo prípad konzultuje s odborným lekárom poisťovne,“ dodáva Daniela Šulcová. Ak sa zistí nárok na odškodné, pošle vám ho najneskôr do 15 dní od ukončenia prešetrenia na účet alebo poštovou poukážkou.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.