11.05.2015, 11:20

Jedno zlyhanie vás ešte nepotopí

Krátkodobá pamäť je zradná a známku môže smerom nadol posunúť aj nesprávne vyjadrovanie.

Aj keď písomné maturity už majú študenti za sebou, v najbližších dňoch ich čakajú ústne, ktoré sú často strašiakom aj pre tých s výborným prospechom. Naučiť sa odpovede na otázky totiž nie je jedinou vecou, ktorú študent musí vedieť; mnohí učitelia vidia problém aj v kvalite vyjadrovania, ktorá môže zhoršiť celkový výsledok aj napriek dostatočným vedomostiam. „Sú dve skupiny žiakov, ktorí robia chyby: jedni sa málo pripravujú na maturitu a snažia sa iba prejsť. Druhá, početnejšia skupina, sa pripravuje veľmi seriózne, ale má problém vyjadriť sa,“ hovorí pre HN Jana Kababíková, učiteľka slovenského jazyka a literatúry z Gymnázia arm. gen. L. Svobodu v Humennom. „V

Digital + 25€ palivová karta

Obdarujte seba alebo svojich blízkych exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín a ako darček od nás získate palivovú kartu v hodnote 25€.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.