11.05.2015, 11:20

Jedno zlyhanie vás ešte nepotopí

Krátkodobá pamäť je zradná a známku môže smerom nadol posunúť aj nesprávne vyjadrovanie.

Aj keď písomné maturity už majú študenti za sebou, v najbližších dňoch ich čakajú ústne, ktoré sú často strašiakom aj pre tých s výborným prospechom. Naučiť sa odpovede na otázky totiž nie je jedinou vecou, ktorú študent musí vedieť; mnohí učitelia vidia problém aj v kvalite vyjadrovania, ktorá môže zhoršiť celkový výsledok aj napriek dostatočným vedomostiam. „Sú dve skupiny žiakov, ktorí robia chyby: jedni sa málo pripravujú na maturitu a snažia sa iba prejsť. Druhá, početnejšia skupina, sa pripravuje veľmi seriózne, ale má problém vyjadriť sa,“ hovorí pre HN Jana Kababíková, učiteľka slovenského jazyka a literatúry z Gymnázia arm. gen. L. Svobodu v Humennom. „V

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.