11.08.2015, 00:00

Pravidlo dovoleniek: vyhrá rýchlejší

Ak vás šéf odvolá z dovolenky, vyplatia vám náklady. Ak však najprv kúpite a až potom sa idete dohodovať, nedostanete nič.

Letné dovolenky máme dávno naplánované, niektorí aj vyčerpané. Ak však uvažujete napríklad o last minute v jeseni, nemusí sa vyplatiť postoj, že na dovolenke už predsa všetci boli, a tak ju automaticky dostanete. Aj keď výhodné last minute sú nastavené na čo najrýchlejšiu kúpu, rozhodne tak nerobte bez konzultácie so svojím šéfom. „Neodporúčam najskôr zaplatiť dovolenku a potom s dobrým úmyslom požiadať o dovolenku. V takomto prípade, ak nie je udelená, nevzniká zamestnancovi nárok na žiadnu náhradu,“ hovorí pre HN Mária Balušinská, regionálna manažérka personálnej agentúry Randstad.

Aj keď je právo na dovolenku jedným zo základných zamestnaneckých práv, v žiadnom prípade si ju neurčuje sám. „Je dobre dohovoriť sa vopred so svojím nadriadeným, poznať plány v prípade hromadného čerpania dovoleniek, ako aj dovolenkový plán svojich kolegov. Mnohokrát platí pravidlo, že rýchlejší vyhráva,“ vysvetľuje odborníčka.

Z dovolenky vás šéf môže odvolať

Ani to však nezaručuje, že sa na dovolenku skutočne dostanete, prípadne že si ju užijete celú. Šéf vás z nej totiž môže odvolať, ak to bude potrebné. „Zákonník práce neupravuje presné podmienky, za ktorých môže zamestnávateľ zamestnanca zavolať z dovolenky do práce. Musí však nahradiť náklady, ktoré zamestnancovi bez jeho vlastného zavinenia vznikli preto, lebo nadriadený zmenil čerpanie z dovolenky alebo zamestnanca z nej odvolal späť do práce,“ hovorí Balušinská.

Možný je aj opačný scenár, a to taký, že vám šéf dovolenku nariadi. Zamestnávateľ totiž môže po dohode so zástupcami zamestnancov nariadiť hromadné čerpanie dovolenky z prevádzkových dôvodov. „Takéto čerpanie nesmie byť viac ako dva týždne, vo výnimočných prípadoch až tri týždne, pričom toto čerpanie musí zamestnávateľ ohlásiť minimálne šesť mesiacov vopred,“ vysvetľuje odborníčka s tým, že s hromadným čerpaním dovolenky sa najčastejšie stretávame vo výrobných spoločnostiach.

Aspoň jedna časť má byť dvojtýždňová

Čerpanie dovolenky určuje šéf po prerokovaní so zamestnancom podľa plánu dovoleniek určeného s predchádzajúcim súhlasom zástupcov zamestnancov. A to tak, aby si mohol dovolenku vyčerpať spravidla v celku a do konca kalendárneho roka. „Pri určovaní dovolenky treba prihliadať na úlohy zamestnávateľa a na oprávnené záujmy zamestnanca,“ hovorí Balušinská. „Zamestnávateľ je v podstate povinný určiť zamestnancovi čerpanie aspoň štyroch týždňov dovolenky v kalendárnom roku, ak má na ne nárok, a ak určeniu čerpania dovolenky nebránia prekážky v práci na strane zamestnanca.“

Je dobrým zvykom, že čas svojej d

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.