27.01.2015, 00:05

Daň z vozidiel je už jednotná, ale výpočet dá aj tak zabrať

Pri staršom aute sa zmení sadzba dane, čo sťaží jej výpočet. Problematická je aj daň pri operatívnom prenájme, upozorňuje Peter Pašek z Accace.

Od tohto roka sa na Slovensku zjednotili sadzby dane z motorových vozidiel. Už si ich neurčujú samosprávne kraje, ale vláda. Uľahčí to vypočítanie a zasielanie preddavkov na túto daň?
Jednotnú sadzbu dane vítam. Za nepraktické však považujem nutnosť používať odlišné sadzby dane pri tom istom vozidle, ak sa z dôvodu jeho veku počas roka zníži alebo zvýši ročná sadzba dane.

Ako sa to môže stať?
Ak napríklad v júni 2015 ubehne 36 mesiacov od prvej evidencie vozidla, daňovník bude musieť na prvých 6 mesiacov aplikovať zníženie ročnej sadzby dane o 25 percent a na zvyšných 6 mesiacov

Digital + 25€ palivová karta

Obdarujte seba alebo svojich blízkych exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín a ako darček od nás získate palivovú kartu v hodnote 25€.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Súvisiace články

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.