Raz za 30 rokov potrebuje každá budova komplexnú obnovu. Nielenže nám potom vydrží dlhšie slúžiť, ale býva sa v nej dokonca lepšie než predtým – komfortnejšie, zdravšie aj úspornejšie. Všetko sa pritom dá urobiť v ekonomicky únosnej miere.

1. Zvýšenie kvality bývania
V zateplenom dome s novými oknami a modernizovanými rozvodmi sa býva lepšie. Neprefukuje cez okná, tlmí sa hluk z ulice. Zateplenie znižuje tepelné straty v zime a v lete sa byt natoľko neprehrieva. Získate teda zdravšie a komfortnejšie bývanie.

2. Životnosť budovy
Bez pravidelnej údržby sa vystavujete riziku, že váš dom sa stane neopraviteľným a neobývateľným. Obnova predlžuje životnosť budov o desiatky rokov. Je to výhoda nielen pre ďalšie bývanie, ale aj v prípade, že budete chcieť byt predať.

3. Bezpečnosť
Až 80 percent bytových domov sú paneláky. Práve pre ne je príznačné, že vykazujú systémové chyby, napríklad na balkónoch a lodžiách, ale aj inde. Bezpečnosti sa týka aj stav elektrických rozvodov či výťahov. Za bezpečnosť nesú zodpovednosť spoločne vlastníci bytov.

4. Úspory energie
Pri komplexnej obnove nastáva výrazná úspora energie – až o 60 percent aj viac. Zníženie poplatkov za spotrebu energií umožní aj pokles mesačných nákladov spojených s užívaním bytu, takže tie budú rovnaké alebo aj nižšie než pred obnovou (aj napriek splácaniu úveru).

5. Ochrana pred rastom cien energií
Pokles spotreby energií je ochranou aj pred nárastom cien energií všeobecne. Nárast nákladov na vykurovani

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.