07.04.2017, 00:01

Ženy robia v kariére zásadné chyby a každá veková kategória iné. Poučte sa z nich

V závislosti od veku sa menia aj pracovné návyky a spôsoby, akými nakladáme s úlohami alebo ako sa správame na pohovoroch.

Ženy robia v kariére zásadné chyby a každá veková kategória iné. Poučte sa z nich
Zdroj: Flickr

Dekády, v ktorých sa ženy nachádzajú, sa odrážajú aj v očakávaniach a omyloch, ktorých sa často dopúšťame.

  • Dvadsiatničky

Nežiadajte vyšší plat hneď pri pohovore

O plate sa dohodnete neskôr, na prvom pohovore je najdôležitejšie, aby ste prešli výberom. Nečakajte, že vám ponuka snov hneď spadne do lona, uvádza Cosmopolitan.

Myslíte si, že Columbia Records snívala práve o Beyoncé, keď ako dieťa tancovala v spálni pred zrkadlom? Nie. Vyšla von, pracovala na sebe a po všetkom úsilí získala nahrávaciu zmluvu. Musíte urobiť to isté, keď chcete prácu.

Nájsť niekoho, kto pozná spoločnosť, o prácu v ktorej máte záujem. Získajte informácie, ako by ste mohli zlepšiť svoje predpoklady, aby vás prijali. Hľadanie práce je práca na plný úväzok sama osebe. Preto buďte pripravená aj na prácu, ktorá na začiatku nebude vaším vysneným povolaním.

Nebojte sa riskovať

Myslite na niekoho úspešného, koho obdivujete. Teraz premýšľajte o tom, čo spravila tá osoba pre to, aby sa tam dostala. Je pravdepodobné, že urobila niečo, čo nikto nikdy predtým. Niekedy je to len bláznivý nápad, ktorému nikto neverí, a nakoniec to predsa vyjde.

Ak máte predstavu, nemusíte čakať na niekoho, kto vás požiada o nový nápad, jednoducho do toho choďte. Človek nikdy nevie, koľko môže zmeniť, ak jeho bláznivé nápady v konečnom dôsledku vyjdú v prospech vašej organizácie. Keď urobíte úspešnými ľudí okolo vás, sami budete úspešní.

Prvé dojmy sú trvalé dojmy, a to sa týka aj oblečenia

Ak aj pracujete v neformálnej spoločnosti, neznamená to, že prídete oblečená ako „hippie“. Dodržujte štandard pracovného oblečenia, podľa toho vás budú aj v spoločnosti brať.

Neberte „nie“ vždy ako konečnú odpoveď

Niekedy budete musieť požiadať ľudí o veci, ktoré neboli v pláne alebo boli predtým zamietnuté, no vy viete, že teraz to má opodstatnenie. Ak budete potrebovať nejaké extra financie na projekt, na ktorom pracujete, a váš šéf hovorí „nie“, príďte s lepším nápadom o niekoľko dní. Ľudia často menia svoj názor, ak budete ovládať umenie presviedčania.

Keď máte dovolenku, máte oddychovať, nie pracovať

Dovolenka je, keď si môžete oddýchnuť a vrátiť sa do práce bez toho, aby ste sa cítili vyhorení. Ak nechcete, neberte si dovolenku, ale majte na pamäti, že pre spoločnosť ste prínosní, keď ste aktívni, a nie neproduktívni.

Nenechajte žiarlivosť pohltiť váš výkon

Ak vaši kolegovia alebo podriadení urobili niečo dobre, nesnažte sa im podkopávať nohy len preto, že sa to nepodarilo vám.

Ak niečo chcete, jednoducho za tým choďte

Ak máte pocit, že ste v spoločnosti už dlho a zaslúžite si povýšenie alebo zlepšenie platových podmienok, požiadajte o to. Málokedy vám to ponúknu sami a nikdy nemôžete vedieť, kedy to vyjde. To najhoršie, čo sa vám môže stať, je, že vás odmietnu alebo neodpovedia, takže vlastne len budete tam, kde ste. Ale aspoň viete – nikto nemôže povedať, že ste to nedostali preto, že ste sa ani nepokúsili.

  • Tridsiatničky

Ak pokazíte veľký projekt, treba vedieť, ako z toho vyjsť s čistým štítom

Vy a váš tím ste pracovali niekoľko mesiacov, aby ste dokončili dôležitú úlohu v práci, a nakoniec zistíte, že ste urobili zásadnú chybu a projekt je škrt cez rozpočet. Takže namiesto toho, aby ste získali pocit z dobre odvedenej práce, sa teraz obávate, že vás vyhodia. Poučte sa z toho, odkazuje Cheryl Palmerová, certifikovaná kariérna trénerka v spoločnosti Výzva pre kariéru.

„Musíte hneď reagovať, starostlivo si prejsť všetko, na čom ste pracovali, a nájsť chyby, aby ste mohli predstúpiť pred šéfa s čistým štítom.“

„Ľudia rešpektujú, keď si priznáte chybu,“ hovorí Jessica Bacalová, riaditeľka Smith College Wurtele Centra pre prácu a život a autorka knihy Chyby, ktoré som urobila v práci (Mistakes I Made At Work: 25 Influential Women Reflect On What They Got Out of Getting It Wrong).

V rozhovore so šéfom sa priznajte k chybám, ale neospravedlňujte sa zase príliš. Môžete povedať: „Bola to dobrá lekcia a tu je spôsob, ako to budem riešiť v budúcnosti.“

Robíte prácu, kde sa cítite degradovaní

V poslednom čase ste si všimli, že sa nadriadení neobracajú na vás a iní dostávajú úlohy, ktoré mali byť vaše. Boli ste neoficiálne degradovaní. Okrem toho, že je to značná rana pre vaše ego, môžete sa z toho poučiť.

Práve toto môže byť ten krok, keď komplexnejšie zhodnotíte svoju prácu. Môže to byť užitočné pre vaše budúce povolania, ak sa naučíte, ako určiť, kedy došlo k tomuto bodu. Alebo prijať opatrenia, aby ste si svoju prácu získali späť takú, aká bola.

Zvážte úprimný rozhovor so svojím nadriadeným a požiadajte ho o konštruktívnu spätnú väzbu, naznačuje Bacalová.

Chyba je, keď predstierate, že viete, čo robíte

Všetci občas, najmä na začiatku, predstierajú, že vedia, čo robia, to je bežné. „Ale keď robíte rozhodnutia a ste vo vedúcej pozícii, dajte si pozor na tento bod, lebo sa budete cítiť ako podvodníčka. Naučte sa novým návykom a spôsobom v práci, je to jej súčasť,“ hovorí Bacalová.

Bežne trvá dlho, kým si nájdete svoj systém a zladíte s kolektívom krok. To je v poriadku a neznamená to zákonite, že niečo s vami nie je v poriadku. Nakoniec, keď tomu venujete dostatočný čas, vybudujete si dôveru, takže „podvodnícky syndróm“ bude slabnúť a budete sa cítiť v bezpečí vo svojich schopnostiach robiť svoju prácu.

Chybou je ostávať v práci dlhšie

V období ťažkej ekonomickej situácie je pochopiteľné, že ste vďačná, že máte vôbec prácu. To však nemusí nevyhnutne znamenať, že máte obetovať práci aj súkromný život.

Hovorte s ľuďmi na vašej úrovni v iných spoločnostiach, aby ste zistili, či majú rovnakú skúsenosť. Potom lepšie posúdite, či to, čím prechádzate, je porovnateľné s ostatnými vo vašom odbore. Takže hovorte s ostatnými a získajte kontrolu nad realitou.

  • Štyridsiatničky

Ak chcete zmeniť prácu, prestaňte sa vyhovárať

Určite nie ste prvý človek, ktorý mení prácu v štyridsiatke. Takže ak máte potrebu zmeniť prácu, prestaňte ten fakt najskôr popierať, pretože nikdy nie je neskoro robiť rozhodnutia, prospešné pre váš život, zdravie a psychiku.

Ak už viete, za akú prácu chcete vymeniť terajšiu, ste šťastnejší než väčšina zmätených jednotlivcov.

Nesnažte sa ohroziť si cestu vpred týmito výhovorkami:

Nie je ten správny čas.

Moje deti musia najprv dokončiť školu.

Čo si partner pomyslí?

Nie som kvalifikovaná.

Neviem, kde začať.

Som príliš stará na zmenu kariéry.

A ak máte v štyridsiatke pocit, že je príliš neskoro, myslíte, že v päťdesiatke to bude iné? Počas pohovoru váš potenciálny zamestnávateľ bude pritom môcť vyzdvihnúť to, že sa túžite vyvíjať a máte sviežu myseľ.

Zanedbanie vedomostí a rastu

Tento problém majú často ženy, ktoré boli nezamestnané dlhší čas, alebo, naopak, vykonávali jednu a tú istú činnosť bez toho, aby mali potrebu pohnúť sa vyššie. Udržujte si alebo pracujte na vedomostiach v rámci svojej profesie.

Naučte sa používať nový softvér a stotožnite sa s modernejšími postupmi vo svojej profesii. Výzvy a prekážky Vždy tu budú pre vás prekážky: spoločenské či organizačné, hovorí Savita Gaikwadová, managing partner, Antal International.

Vo veku medzi 40 a 50 rokmi ženy prechádzajú menopauzou, ktorá spomaľuje fyzické schopnosti. Veľmi málo organizácií a spoločností je naklonených k potrebám žien a navrhne aj reálne alternatívy, ktoré jej pomôžu zladiť prácu s rodinou. Aj cez tieto problémy je dôležité, aby boli ženy samostatne motivované a bojovali.

„Spoločnosť Deloitte napríklad vedome pozýva ženy k prijímaniu nových úloh a dáva im náročné pokyny. Skôr, než sa teda vrhnete so zápalom do práce, musíte mať ujasnených pár otázok a byť pripravená. Ste pripravená na väčšie úlohy a čo spravíte, ak ich dostanete? Ak ide o ženu vo vedúcej pozícii, potrebuje mať jasno o svojich kariérnych cieľoch a nesmie sa nechať odradiť negatívnou kritikou. Je dôležité prijímať svoje obmedzenia, ale nie mať pocit viny po celý čas,“ upozorňuje Minal Deshpande, managing director, Deloitte India.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.