StoryEditor

Polícia obvinila manažérov NBS. Hrozí im až 20 rokov väzenia

25.02.2019, 11:10
Autor:
TASRTASRlmlm
Obvinení sa mali dopustiť obzvlášť závažného zločinu protiprávnym rozhodnutím o zavedení nútenej správy v poisťovni Rapid life.

Vyšetrovateľ finančnej polície obvinil zo zneužitia právomoci verejného činiteľa manažérov Národnej banky Slovenska (NBS). Informuje o tom Polícia SR na svojom profile na sociálnej sieti.

Obzvlášť závažného zločinu sa mali dopustiť protiprávnym rozhodnutím o zavedení nútenej správy jednej z poisťovní.

"Výkon funkcie členov štatutárneho orgánu poisťovne bol týmto rozhodnutím pozastavený. Nahradil ich nútený správca, vymenovaný NBS, ktorému mali dať súhlas na podanie návrhu na vyhlásenie konkurzu poisťovne," uviedla polícia.

Obvineným Ivanovi B. (55) a Monike I. (47) hrozí v prípade dokázania viny trest odňatia slobody na desať až 20 rokov. Stíhaní sú na slobode.

Národná banka Slovensku (NBS) zatiaľ nedostala o obvinení žiadnu oficiálnu informáciu od polície. "NBS žiadnu oficiálnu informáciu (uznesenie) k obvineniu od vyšetrovateľa zatiaľ nedostala. Informáciu má NBS len z médií, čo nepostačuje na zodpovedné vyjadrenie sa k uzneseniu vyšetrovateľa," uviedla v stanovisku vedúca komunikačného oddelenia NBS Jana Kováčová.

20. máj 2022 08:41