StoryEditor

Koalícia sa chystá spáchať na krajine ekonomickú vlastizradu, tvrdia sulíkovci

07.05.2019, 10:25
Autor:
TASRTASR
Strana SaS kritizuje sociálne opatrenia vládnych strán.

Vládna koalícia sa chystá spáchať na krajine ekonomickú vlastizradu, uviedla to v utorok na brífingu opozičná strana SaS.

"Svojimi avizovanými opatreniami sa chystá do verejných financií zaťať sekeru," hovorí predseda SaS Richard Sulík. 

Vládna koalícia sa podľa Sulíka rozhodla svojimi opatreniami "kupovať" si hlasy voličov. "Je to obyčajná primitívna volebná korupcia, ktorú zaplatia samotní voliči," povedal Sulík na margo opatrení pripravovaných vládnou koalíciou v sociálnej a pro-podnikateľskej oblasti. Podľa jeho slov nič nie je zadarmo, ani vlaky, ani obedy.

Tzv. obedy zadarmo SaS po budúcoročných parlamentných voľbách podľa Sulíka nahradí vyššími daňovými bonusmi na dieťa v rovnakej sume, ako je to v súčasnosti.

"Vlaky zadarmo nahradíme obrovskými zľavami na cestovnom, a to nielen vo vlakoch, ale aj v autobusoch," avizoval predseda SaS.

Podľa poslanca SaS Eugena Jurzycu vláda súčasnými ekonomickými návrhmi robí v panike protisystémové kroky. "Rozdávanie peňazí vládou vytvára tlak na verejné financie. Verejné financie začínajú byť, podobne ako v roku 2012, neudržateľné. Nikdy sme ešte nesmerovali na grécku cestu ako teraz. Vyzývam na zmenu dlhovej brzdy tak, aby sa premietla " povedal Jurzyca.

Podľa poslankyne Jany Kiššovej koalíciou avizované zavedenie zníženej sadzby dane z príjmu právnických osôb s ročným obratom do 100-tisíc eur na 15 percent bude vytvárať problémy, pretože vytvorí rôzne sadzby dane pre podobné spoločnosti. Firmy budú špekulovať napríklad s tým, že sa budú deliť, aby nepresiahli stanovený limit obratu.

"Takéto opatrenia poškodzujú konkurencieschopnosť podnikov na Slovensku, pretože sú nesystémové," upozornila. Sadzba dane by podľa nej mala znížiť pre všetky podnikateľské subjekty.

01 - Modified: 2022-12-09 14:45:30 - Feat.: - Title: Všeobecná zdravotná poisťovňa bude môcť zlé hospodárenie vysvetľovať len raz ročne, upozorňuje SaS 02 - Modified: 2022-12-09 13:28:40 - Feat.: - Title: Odloženie hlasovania o páde vlády je odložením problému, tvrdí Sulík. Za problém stále označuje Matoviča 03 - Modified: 2022-12-09 11:05:25 - Feat.: - Title: Šipoš vyzval poslancov SaS, aby nepomáhali triumfálnemu návratu Smeru-SD. Priznal chyby vlády 04 - Modified: 2022-12-09 10:11:09 - Feat.: - Title: Vláda musí padnúť, dochádza k rozkladu právneho štátu, tvrdí Fico. Šipoš ho pozval do centrály OĽANO 05 - Modified: 2022-12-09 09:48:53 - Feat.: - Title: Vláda je protikorupčná len do takej miery, ako to dovolí Kollár, tvrdí exministerka Mária Kolíková z SaS
menuLevel = 2, menuRoute = finweb/ekonomika, menuAlias = ekonomika, menuRouteLevel0 = finweb, homepage = false
10. december 2022 10:30