StoryEditor

Kto vlastní slovenské firmy? Pozrite sa (mapa)

16.07.2013, 16:36
Autor:
pebpeb
Prinášame vám prehľad krajín, ktoré kontrolujú majetok slovenských firiem.

Najväčšiu kontrolu nad majetkom slovenských firiem majú spomedzi zahraničných krajín Holanďania. Kapitál z krajiny tulipánov dosahuje vyše štyri miliardy a eur a na základnom imaní slovenských firiem sa podieľa 18-timi percentami.

Za Holandskom nasleduje nemecký (2,3 miliardy eur), rakúsky (2,2 miliardy eur), taliansky (2,1 miliardy eur) a cyperský (1,8 miliardy eur) kapitál. Najväčší podiel majú domáci vlastníci, ktorí s 32 miliardami vytvárajú 60 percent základného imania firiem.

„Na základe výsledkov analýzy sú Holandsko a Cyprus stále veľmi vyhľadávané destinácie na optimalizáciu daňovej povinnosti. Vlastníci z Nemecka, Rakúska a Talianska potvrdzujú významné ekonomické prepojenie so Slovenskom v rámci exportu a importu, rovnako ako aj vzájomné vlastnícke väzby,“ zhodnotil analytik spoločnosti Bisnode Michal Řičař.

HNonline vám prináša celkový pohľad na top 30 krajín podľa základného imania v slovenských firmách.

 

 

01 - Modified: 2004-11-15 22:00:00 - Feat.: 0 - Title: Krátke správy
menuLevel = 2, menuRoute = finweb/ekonomika, menuAlias = ekonomika, menuRouteLevel0 = finweb, homepage = false
13. január 2026 09:50