StoryEditor

V Davose bude problémy riešiť elita. Z biznisu i filmu

21.01.2014, 23:05

Marissa Mayer

Šéfka Yahoo bude v Davose diskutovať o možných problémoch v roku 2014 a ich dosahu na globálnu ekonomiku. Pod jej vedením prešlo Yahoo niekoľkými drastickými zmenami vrátane redizajnu stránky či uvedenia nového e-mailového systému. Akcie spoločnosti však od nástupu Marissy Mayer do vedenia vzrástli o 160 percent. Okrem funkcie riaditeľky Yahoo Mayer pôsobí aj vo vedení Walmartu a je aktívnym biznis anjelom.

Nouriel Roubini

Americký ekonóm Nouriel Roubini je jedným z najznámejších ekonomických prorokov súčasnosti. Svojím negatívnym a pesimistickým postojom a názormi si vyslúžil prezývku Dr. Skaza. Pôsobí ako profesor na Yale a Newyorskej univerzite, je tiež poradcom vo vláde Baracka Obamu. V septembri 2006 sa mu pritom ekonómovia Medzinárodného menového fondu smiali. Varoval totiž pred krachom realitného trhu, ropným šokom, prudkým poklesom dôvery spotrebiteľov a nakoniec hlbokou recesiou. Predpovedal príchod finančnej krízy oveľa skôr než ktokoľvek iný, čím si neskôr vyslúžil bezmála status ekonomickej celebrity a proroka.

Sheryl Sandberg

Výkonná riaditeľka Facebooku bude v Davose hovoriť o väčšom zastúpení žien v riadiacich pozíciách. Ako dvojka vo Facebooku a bývalá viceprezidentka Googlu s tým má bohaté skúsenosti. Od marca 2008 riadi v spoločnosti Facebook obchodnú činnosť, predaj, marketing, ochranu súkromia a komunikáciu.

Matt Damon

„Dobrý Will Hunting“ sa v Davose zúčastní ako spoluzakladateľ Water. org, neziskovej organizácie, ktorá pracuje na transformácii komunít v Afrike, južnej Ázii a Strednej Amerike tým, že poskytuje ľuďom prístup k pitnej vode. Akadémiou ocenený herec a filantrop bude v Davose diskutovať o inovatívnych prístupoch a riešeniach pri získavaní pitnej vody. O tejto téme písal aj v ročenke Svet 2014, ktorú HN vydali v spolupráci s magazínom The Economist, a ktorá je stále v predaji.

Princ Andrew

Tretie dieťa britskej kráľovnej a piaty v rade na následníka trónu Spojeného kráľovstva. Vojvoda z Yorku je pravidelným návštevníkom Svetového ekonomického fóra. Princ bude v Davose hovoriť o ekonomických a sociálnych úspechoch Británie, za ktoré vďačí investíciám do vzdelania, vedy a podnikania.

Christine Lagarde

Výkonná riaditeľka Medzinárodného menového fondu je základnou postavou Davosu. Hneď po svojom nástupe do MMF musela bojovať s dlhovou krízou v Európe a svojím nekompromisným prístupom k zadlženým krajinám pomohla naštartovať chorľavejúcu globálnu ekonomiku.

Jamie Dimon

Riaditeľ americkej investičnej banky JPMorgan Chase bude patriť medzi hviezdy Davosu. Jeho semináre bývajú vyvrcholením celého ekonomického fóra. V roku 2013 prekvapil svet svojou chválou na adresu Federálneho rezervného systému. Podľa Dimona Fed v roku 2008 zachránil po páde banky Lehman Brother globálny bankový systém.

01 - Modified: 2005-12-14 14:27:14 - Feat.: 0 - Title: Fondom pomohlo oslabenie koruny
01 - Modified: 2022-11-29 14:33:09 - Feat.: - Title: Navonok ostrá kritika vojny, biznis s Putinom však kvitne. Ako Ázia rozvíja obchod s Ruskom 02 - Modified: 2022-11-13 16:00:00 - Feat.: - Title: Keď sa vo vzťahu primiešajú do hry peniaze: Takto dokážu ovplyvniť aj tú najväčšiu lásku 03 - Modified: 2022-11-03 11:00:00 - Feat.: - Title: „Špinavá bomba“ vo Volgograde. Ruské mesto zaplavili fekálie z kanalizácie 04 - Modified: 2022-11-05 08:37:15 - Feat.: - Title: Takto vyzerá život najmenšieho páru na svete. Majú problém s použitím toalety aj nákupom v supermarkete 05 - Modified: 2022-10-31 14:41:42 - Feat.: - Title: Instagram v obrovských problémoch. Sociálna sieť bezdôvodne blokuje účty, problém sa týka aj Slovenska
menuLevel = 2, menuRoute = finweb/ekonomika, menuAlias = ekonomika, menuRouteLevel0 = finweb, homepage = false
02. december 2022 15:26