StoryEditor

Japonská ekonomika sa spomalila

28.12.2004, 23:00
Autor:
TASRTASR

Výkony japonského priemyslu v novembri tohto roka po troch mesiacoch poklesu prvý raz vzrástli a miera nezamestnanosti klesla na najnižšiu úroveň za posledných 6 rokov. Dosah na výkonnosť ekonomiky bol mierne slabší, ako sa očakávalo, a ekonómovia sú preto opatrní pri stanovovaní výhľadov.
Priemyselná produkcia v Japonsku sa v novembri 2004 medzimesačne zvýšila o 1,5 %, čo bolo menej ako predpoklad 1,9 %. Japonská ekonomika sa spomalila, pozornosť sa upriamuje na to, či je to trvalejší alebo prechodný stav. Podľa šéfa menového výskumu banky Tokyo-Mitsubishi Kikuda Takedu je tento vývoj iba prechodný. Podľa ekonómov je hlavným dôvodom poklesu produkcie nedostatok ocele, ktorý núti autovýrobcov pozastaviť výrobu. Spomalenie sa prejavilo najmä v strede roka, odrážajúc slabší globálny dopyt po niektorých tovaroch.

menuLevel = 2, menuRoute = finweb/podniky-a-trhy, menuAlias = podniky-a-trhy, menuRouteLevel0 = finweb, homepage = false
07. december 2025 23:14