StoryEditor

Železiarne kupujú IT firmu Gamo

13.03.2006, 23:00

Po januárovom začlenení odboru informatiky do obchodnej spoločnosti Gamo Banská Bystrica vstúpia Železiarne Podbrezová do konca marca do tejto firmy aj kapitálovo. V spoločnom podniku budú mať 51-percentnú kapitálovú účasť. Gamo je slovenská spoločnosť bez zahraničného či rizikového kapitálu a na trhu informačných technológií pôsobí pätnásť rokov.
Strategické rozhodnutie firmy Gamo pôsobiť najmä v outsourcingu informačných systémov či vývoji a implementácii zákazníckych systémov sa zhodovalo s aktuálnymi cieľmi odboru informatiky Železiarní Podbrezová. Obidve spoločnosti disponujú odborníkmi v oblasti prevádzky, tvorby, projektovania a programovania informačných systémov, ktorých chcú perspektívne využívať nielen pre potreby podbrezovských železiarní.
Transformáciou do spoločného podniku sa podľa člena predstavenstva a riaditeľa pre kapitálový rozvoj Železiarní Podbrezová Ľudovíta Ihringa efektívnejšie využije technický a odborný potenciál oboch spoločností. Umožní nielen rozšíriť predmet podnikania, ale aj poskytovať komplexné informačno-technologické riešenia a zvýšiť konkurencie schopnosť firmy Gamo.
Majitelia Železiarní Podbrezová od zlúčenia očakávajú zabezpečenie IT služieb a zníženie prevádzkových nákladov. Podľa Ihringa je to aj logický dôsledok postupnej globalizácie IT odvetvia, ktoré má aj na Slovensku potenciál významného rastu.
Súčasní akcionári spoločnosti Gamo po vstupe nového akcionára očakávajú posilnenie pozície spoločnosti na trhu, predovšetkým v poskytovaní outsourcingu IT nielen celej skupine spoločností podbrezovských železiarní, ale aj doterajším zákazníkom. Gamo rozšírené o 75 odborníkov ráta s poskytovaním oursourcingu IT aj pre ďalšie spoločnosti.
Jednou z prvých úloh je konsolidácia informačných systémov železiarní a všetkých jej dcérskych spoločností tak, aby sa zjednotili kľúčové zložky doterajších informačných systémov. Umožní to jednotný spôsob ich riadenia a správy a v neposlednom rade aj úsporu prevádzkových nákladov.

menuLevel = 2, menuRoute = finweb/podniky-a-trhy, menuAlias = podniky-a-trhy, menuRouteLevel0 = finweb, homepage = false
01. december 2022 05:04