StoryEditor

Kontraktačné stretnutie drevárov

07.10.2003, 00:00
Na nitrianskom výstavisku sa dnes začína 13. ročník medzinárodného veľtrhu drevospracujúceho priemyslu a lesného hospodárstva Lignumexpo-Les, ktorý je rozsahom expozícií a počtom vystavovateľov najväčším v doterajšej histórii tohto podujatia.

Na nitrianskom výstavisku sa dnes začína 13. ročník medzinárodného veľtrhu drevospracujúceho priemyslu a lesného hospodárstva Lignumexpo -- Les, ktorý je rozsahom expozícií a počtom vystavovateľov najväčším v doterajšej histórii tohto podujatia. Na ploche 6 800 štvorcových metrov sa prezentuje viac ako 220 firiem podnikajúcich v oblasti technológií, materiálov, strojov a služieb pre drevársky a nábytkársky priemysel.
Počas tohto ročníka sa po prvýkrát uskutoční spoločné kontraktačné stretnutie slovenských výrobcov nábytku a dodávateľov dreva, ktorého zámerom je vytvorenie spoločnej platformy na uzatváranie obchodných kontraktov a výmenu informácií o trendoch v odvetví. Podľa generálneho tajomníka Zväzu spracovateľov dreva SR Romana Réha sa na tejto novej akcii zúčastní približne 150 predajcov dreva zo Slovenska, z Nemecka, ČR, Rakúska a 30 väčších i menších slovenských producentov nábytku. Tí majú na veľtrhu k dispozícii 1 400 štvorcových metrov prezentačných priestorov pre vlastné výrobky, ktoré budú po skončení kontraktačnej časti prístupné aj pre bežných návštevníkov.
Na rokovaniach obchodníci získajú prehľad o technologických možnostiach spracovania drevnej hmoty až po jej finalizáciu, ako aj o exportných trendoch v nábytkárskom sektore. Súčasťou veľtrhu, ktorý potrvá do 10. októbra, je aj viacero sprievodných podujatí, napríklad o kvalite drevárskej a nábytkárskej produkcie a certifikácii slovenských lesov.

menuLevel = 2, menuRoute = finweb/podniky-a-trhy, menuAlias = podniky-a-trhy, menuRouteLevel0 = finweb, homepage = false
10. august 2022 07:32