Americká softvérová spoločnosť Microsoft dostala pokutu za zneužívanie dominantného postavenia na trhu. Firma podľa EK dostatočne nesprístupnila informácie o svojich produktoch rivalom, respektíve im za prístup k týmto technickým informáciám účtovala neprimerane vysoké licenčné poplatky.Reuters
StoryEditor

Microsoft sa dohodol na kúpe platformy na vývoj softvéru, zaplatí viac ako šesť miliárd

04.06.2018, 16:20
Autor:
TASRTASR
Transakciu chce uzavrieť pred koncom roka.

Americký softvérový gigant Microsoft v pondelok oznámil, že dosiahol dohodu o kúpe platformy na vývoj softvéru GitHub za 7,5 miliardy USD (6,43 miliardy eur).

Github, so sídlom v San Franciscu, je on-line kódovacia platforma, ktorá umožňuje programátorom spoločne pracovať na projektoch. Používajú ju zamestnanci v mnohých veľkých spoločnostiach, vrátane Microsoftu.

Microsoft spresnil, že zaplatí 7,5 miliardy USD v akciách za Github. Transakciu chce uzavrieť pred koncom roka. Dodal, že Github bude naďalej fungovať nezávisle a poskytovať otvorenú platformu pre všetkých vývojárov vo všetkých odvetviach.

Softvérový gigant v tejto súvislosti uviedol, že uznáva spoločenskú zodpovednosť a vyvinie maximálne úsilie, aby všetkým vývojárom umožnili tvoriť, inovovať a riešiť najnáročnejšie úlohy.

Riaditeľ spoločnosti Microsoft Satya Nadella dodal, že platformu GitHub v súčasnosti používa viac ako 28 miliónov vývojárov, ktorí reprezentujú vyše 1,5 milióna spoločností z rôznych odvetví.

Agentúra Bloomberg, ktorá ako prvá oznámila dohodu, informovala, že GitHub bola naposledy ocenená v roku 2015 na 2 miliardy USD.

21. máj 2022 08:44