TASR/Jakub Kotian
StoryEditor

Hovoria mu, že nemá chrbtovú kosť. Rozhodne sa Bugár pre spojenie s opozíciou?

17.08.2018, 00:00
V minulosti vylučoval vládu so Smerom, no aj tak sa s ním po voľbách spojil.

Béla Bugár. Politik, ktorý našim médiám nedominuje iba kontexte lídra promaďarsky orientovanej strany Most-Híd. Pred poslednými parlamentnými voľbami v roku 2016 sa síce vyhraňoval, že sa so Smerom nespojí a pred takouto alianciou varoval aj iné opozičné strany. Situácia sa však zmenila.

Bugár sa začal obraňovať, že politik musí robiť niekedy aj nepopulárne riešenia a so Smerom ako aj so SNS sa spojil. Stal sa preto terčom viacerých posmeškov, že nemá chrbtovú kosť, zradil svojich voličov a robí iba jemu výhodné politické riešenia.

Teraz koalícia zažíva svoju ďalšiu krízu spojenú s vyšetrovaním únosu Vietnamca, do ktorého malo byť zapojené aj Slovensko. Bugár sa však odchodom z vládneho trojlístka vyhráža iba v prípade, ak sa potvrdí vedomá a aktívna účasť orgánov na vyšetrovaní.

Oheň na streche koalície spôsobuje aj cesta nezaradeného poslanca Petra Marčeka na Krym, za ktorý by mala podľa SNS niesť zodpovednosť nominantka Most-Híd Katarína Cséfalvayová na poste predsedníčky parlamentného zahraničného výboru.

Focus prináša prehľad, aký je Bugárov vzťah so súčasnými opozičnými stranami a či vieme hovoriť o nejakom novom politickom zoskupení s ním v jednej z hlavných úloh. Nad všetkým visí jeho kandidatúra na prezidenta v budúcoročných voľbách.

menuLevel = 2, menuRoute = focus/politika-s-spolocnost, menuAlias = politika-s-spolocnost, menuRouteLevel0 = focus, homepage = false
02. február 2023 16:13