Dôchodky 2023 SNÍMKA: Hn KonferencieSNÍMKA: Hn Konferencie
StoryEditor

HN FORUM Dôchodky, 25.4.2023, Hotel Devín, Bratislava

09.03.2023, 00:00

Hodnota majetku v II. dôchodkovom pilieri je viac ako 12 miliárd eur, hodnota majetku v II. dôchodkovom pilieri je viac ako 3 miliardy eur. V dôchodkovom systéme na Slovensku nastávajú tento rok ďalšie zmeny.  Čo všetko sa mení v druhom a treťom pilieri a akýto bude mať dopad na peniaze sporiteľov a dôchodky na Slovensku. Čo znamená automatický vstup do druhého dôchodkového piliera? Čo prinesie zavedenie predvolenej investičnej stratégie (s účinnosťou od 1. mája 2023) v záujme maximálneho zefektívnenia II. piliera? Ako sa zavedie  tzv. predvolená investičná stratégia, v rámci ktorej bude majetok sporiteľa investovaný sčasti v indexovom negarantovanom dôchodkovom fonde a sčasti v dlhopisovom garantovanom dôchodkovom fonde? Čo z toho vyplýva pre sporiteľov, budú si môcť stratégiu meniť?  Ako to bude s poplatkami v II. a III. pilieri?  Čo na zmeny hovorí štát a čo dôchodkové spoločnosti?

Na najdôležitejšie otázky zmien v dôchodkoch budú v rámci HN Fóra hľadať odpovede odborníci z Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR, ADDS, ADSS a ďalší odborníci na dôchodky už 25. apríla 2023 v hoteli Devín

Kontaktná osoba: Zuzana Švorcová, 0907 724 843, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

menuLevel = 1, menuRoute = hn-club, menuAlias = hn-club, menuRouteLevel0 = hn-club, homepage = false
15. marec 2023 15:28