HN Fórum Nehnuteľnosti SNÍMKA: HnkonferencieSNÍMKA: Hnkonferencie
StoryEditor

HN Fórum Nehnuteľnosti, 28.6.2022 AC Hotel by Marriott

02.06.2022, 15:08

Začína sa revolúcia na trhu nehnuteľností?

1. Realitná príležitosť storočia?

Čo prinesie zákon o štátnej podpore nájomného bývania pre súkromný sektor? Aká bude budúcnosť nájomného bývania na Slovensku? Ako môže súkromný sektor ťažiť z nového zákona o štátnej podpore nájomného bývania? A je slovenský trh pripravený na takúto realitnú revolúciu? Čaká nás vstup nových zahraničných inštitucionálnych investorov? Komu otvára tento zákon na Slovensku dvere? Akú rolu zohrajú v celom systéme mestá a obce? Slováci vedú v európskych priečkach osobného vlastníctva. Existuje teda záujem zo strany verejnosti o takýto typ bývania?

2. Cenové šoky, pre všetkých

Vstupné ceny rastú naprieč ekonomikou, bolestivo sa dotýkajú aj stavebníctva a developmentu. Rovnako rastú úrokové sadzby pri hypotékach. Aké dosahy budú mať na trh? Ako sa s nimi vysporiada a do akej miery dokážu firmy tlmiť cenové šoky?

3. Ako zamieša karty nový stavebný zákon?

Nový stavebný zákon by mal urýchliť a zjednodušiť niektoré procesy. Bude tomu naozaj tak? Čo presne sa uľahčí tým, ktorí chcú stavať? Aké kľúčové dosahy bude mať na trh s nehnuteľnosťami? Dôjde reálne vďaka nemu k vyrovnávaniu nerovnováhy medzi ponukou a dopytom?

PREDBEŽNÝ PROGRAM:

9:30 – 9:45      Registrácia

9:55             Otvorenie konferencie

10:00 – 12:00 1. panel

Spíkri:

Štefan Holý, podpredseda vlády SR, Úrad vlády SR

Andrej Kvasnička, Tax Partner, BDO

Miroslava Remenárová, Britská obchodná komora & Jaguar Land Rover

Vladimír Bakeš, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ, Kooperativa Poisťovňa, a.s. VIG

Ján Krnáč, výkonný riaditeľ Cresco Real Estate a.s.

Moderátor diskusie: František Kvarda, zástupca šéfredaktorky HN

12:00 Obed

Kontaktná osoba: Lucia Bizoňová Senior Event Manager 0948 911 069, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

menuLevel = 1, menuRoute = hn-konferencie, menuAlias = hn-konferencie, menuRouteLevel0 = hn-konferencie, homepage = false
29. september 2022 22:37