Úspech pre našich florbalistov. Na šampionáte otočili zápas s Nórskom

06.11.2022, 19:33

Slovenskí florbalisti zvíťazili v druhom stretnutí na MS vo Švajčiarsku nad Nórskom 7:6.

Po trinástich minútach prehrávali už 0:3, ale v prostrednej časti nepriaznivý stav otočili.

Na všetkých štyroch góloch v druhej tretine sa podieľal Michal Dudovič, ktorý v zápase zaznamenal hetrik.

Po prehre s Fínskom začali slovenskí florbalisti zle aj zápas proti Nórsku. Nepriaznivý stav 0:3 ich však nezaskočil a ešte do prvej prestávky znížili na 2:3.

V druhej tretine svojho súpera prakticky k ničomu nepustili a dostali sa do vedenia 6:3. Nóri ešte v tretej tretine zápas zdramatizovali a priblížili sa svojmu súperovi na rozdiel gólu.

Nič to však nezmenilo na tom, že Slovensko získalo prvé body na MS. Slovenskí reprezentanti odohrajú tretí zápas v utorok 8. novembra proti domácim Švajčiarom.

MS vo florbale, A-skupina:

Slovensko – Nórsko 7:6 (2:3, 4:0, 1:3)

Góly: 16. Gál (Gašparík), 20. Gašparík (Dudovič), 23. Dudovič (Gál), 31. Gál (Dudovič), 34. Dudovič (Gašparík), 40. Ujhelyi (Dudovič), 54. Dudovič (Pažák) – 5. Frafjord (Hamrin), 8. Terjesen (Pedersen), 13. Lindgjerdet (Kronberg), 52. Hamrin (Norrmann), 58. Hjemgard (Olesen), 60. Lindgjerdet (Pedersen) Rozhodovali: Zurbuchen, Wehinger (obe Švajč.), vylúčení: 2:4, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:1

SR: Kohút – Miške, Hatala, Mirt, Pažák, Kozák, Košarišťan – Dudovič, Gašparík, Gál – Ujhelyi, Cvacho, Nehila – Kubovič, Virga, Kvasnica – Kelemen, Bačinský

ďalší program SR:  utorok 8. novembra: SLOVENSKO – Švajčiarsko (Winterthur, 20.00 h)

ďalší zápas skupiny:

Fínsko - Švajčiarsko 5:7 (2:3, 1:2, 2:2) Góly: 15. Leikkanen, 17. Lastikka, 22. vlastný gól, 54. Johansson, 56. Kainulainen – 3. Heller, 9. Maurer, 11. Mendelin, 24. Seiler, 34. Zaugg, 50. Maurer, 54. Scheiss

1. Švajčiarsko 2 1 1 0 11:9  3

2. Fínsko      2 1 0 1 13:8  2

3. SLOVENSKO   2 1 0 1  8:14 2

4. Nórsko      2 0 1 1 10:11 1

01 - Modified: 2024-02-21 15:16:22 - Feat.: - Title: Ponuky dostával od klubov už dva roky. Výnimočný slovenský hráč prestúpi do najlepšej ligy sveta 02 - Modified: 2023-12-10 07:46:43 - Feat.: - Title: Slovenké florbalistky skončili na MS piate, vybojovali si miestenku na Svetové hry 03 - Modified: 2022-11-13 10:40:14 - Feat.: - Title: Slovenskí florbalisti hladko zdolali Nórsko a vyrovnali svoje najlepšie umiestnenie na MS 04 - Modified: 2022-11-10 15:04:05 - Feat.: - Title: Náš florbalový reprezentant: Česi si nepripúšťajú, že by s nami mohli prehrať. Brali by to ako veľkú potupu 05 - Modified: 2022-05-27 18:51:12 - Feat.: - Title: Slovenskí florbalisti sa postarali o megasenzáciu. Prvýkrát v histórii zdolali Česko
menuLevel = 1, menuRoute = hn24, menuAlias = hn24, menuRouteLevel0 = hn24, homepage = false
18. apríl 2024 22:08