MS v hokeji: Kanaďan Veleno dostal dištanc na päť zápasov za faul na Niederreitera

21.05.2023, 20:32

Dvadsaťtriročný útočník Detroitu Red Wings dostal trest za neprimeraný zákrok v zápase proti Švajčiarsku 2:3.

Disciplinárna komisia Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) na MS udelila kanadskému útočníkovi Joeovi Velenovi dištanc na päť zápasov a na turnaji si tak už nezahrá. IIHF o tom informovala na svojom webe.

K incidentu došlo v čase 28:21 v 2. tretine stretnutia, keď pri mantineli úmyselne korčuľou šliapol na nohu Niederreiterovi. Rozhodcovia si to však nevšimli, naopak na trestnú lavicu išiel švajčiarsky útočník, ktorý odplácal a dostal dve minúty za hrubosť.

01 - Modified: 2023-05-28 21:23:12 - Feat.: - Title: Najužitočnejším hráčom šampionátu sa stal brankár Lotyšska Šilovs 02 - Modified: 2023-05-28 21:06:49 - Feat.: - Title: Kanaďania prekvapenie nedopustili. Otočili finále proti Nemecku a sú majstrami sveta 03 - Modified: 2023-05-28 17:19:48 - Feat.: - Title: Lotyšsko je na nohách. Hokejisti porazili USA a vybojovali prvú medailu v histórii 04 - Modified: 2023-05-28 11:59:32 - Feat.: - Title: Jurčina pred finále: Nemecký hokej veľmi napreduje a ich liga je náročná. Slovákov v nej však príliš nechcú 05 - Modified: 2023-05-28 09:10:44 - Feat.: - Title: Nemci sa postarali o ďalšiu senzáciu. Porazili USA a o zlato zabojujú proti Kanade
menuLevel = 1, menuRoute = hn24, menuAlias = hn24, menuRouteLevel0 = hn24, homepage = false
23. apríl 2024 08:30