Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.09.2018, 00:00

Firma dua Košičanov v Česku upadá

Spoločnosť CTY Development Ladislava Krajňáka a Juraja Kamarása spravovala ich realitné aktivity u našich susedov.

Firma dua Košičanov v Česku upadá
Zdroj: Flickr

V najlepších rokoch spravovala v Česku vyše 50 hektárov obchodných, kancelárskych a priemyselných parkov. Okrem miliónových majetkov na lukratívnych adresách v Prahe mala v portfóliu i kolínsky areál Ovčáry s automobilkou Toyota Peugeot Citroën Automobile. Aktuálne však spoločnosť CTY Development spadajúca do podnikateľskej skupiny Košičanov Ladislava Krajňáka a Juraja Kamarása mieri pre dlhy do konkurzu. „Dlžník naplňuje znaky úpadku, keďže má viac veriteľov a peňažné záväzky po splatnosti staršie ako 30 dní. Tieto záväzky nie je schopný plniť, pretože ich neplní po dobu dlhšiu ako päť mesiacov a voči dlžníkovi je vedené exekučné konanie,“ uvádza v konkurznom návrhu spoločnosť CTY Development.


Firma nateraz priznáva troch veriteľov. Od decembra 2014 dlhuje Finančnému úradu pre hlavné mesto Praha necelých 150-tisíc eur. Sesterskej spoločnosti CTY Průmyslová, ktorá rovnako ako CTY Development spadá pod materskú firmu CTY Group, od marca tohto roka nezaplatila 349-tisíc eur. Spoločnosť smerujúca do konkurzu zároveň eviduje záväzok voči svojmu spolumajiteľovi a konateľovi Ladislavovi Krajňákovi vo výške takmer 195-tisíc eur z dôvodu neuhradenej dane z príjmu fyzickej osoby. Naproti dlhom však spoločnosť nedisponuje takmer žiadnym majetkom. V jej aktívach sa nachádza iba 341 eur na účte v banke a 11 rokov starý osobný automobil Škoda Fabia Combi. Okrem toho ešte v

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.