Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.11.2018, 00:00

Osud Kúpeľov Brusno opäť stojí na Ústavnom súde

Kauza okolo škrtania dlhov Kúpeľov Brusno pokračuje. Vyhlásený konkurz môže stopnúť Ústavný súd. Raz tak už zasiahol.

O kúpeľoch Brusno ste už zaručene počuli. Základným prostriedkom liečby je tu minerálna voda, takže ak milujete oddych vo vode, našli sme miesto presne pre vás! Nájdete tu však aj osobitné oddelenie oxygenoterapie, ktoré ponúka liečbu plynovými injekciami a suchý uhličitý kúpeľ. Navyše, pitie minerálnej vody priaznivo pôsobí pri tráviacich problémoch a vášmu telu dodá nespočetné množstvo potrebných minerálov. Jednoducho povedané, tieto Vianoce môžete stráviť v lone prírody ponorený do liečivej minerálnej vody.
Zdroj: Kúpele Brusno

Už po druhýkrát vyzerali ako stratený prípad. Legendárne Kúpele Brusno s vyše 180-ročnou históriou totiž ťažia nielen miliónové dlhy, ale i nedávno vyhlásený konkurz. Kúpeľníkom z Horehronia však bliká svetielko nádeje. Späť do hry ich totiž vracia Ústavný súd. Pred časom kúpeľom banskobystrickí sudcovia po dvaapolročnom čakaní najprv zmietli zo stola reštrukturalizačný plán, aby firmu následne poslali do konkurzu. Kauzu však sprevádza nový zvrat.


„Vykonateľnosť uznesenia Krajského a Okresného súdu v Banskej Bystrici sa odkladá do právoplatného rozhodnutia Ústavného súdu Slovenskej republiky vo veci samej,“ uvádza sa v uznesení I. senátu Ústavného súdu zo začiatku septembra. Naň sa so sťažnosťami obrátili nielen samotné kúpele, ale aj ich reštrukturalizačná správkyňa Veronika Škodová. Najvyššia súdna inštancia na Slovensku obe sťažnosti v septembri prijala a spojila do jedného konania.
Ústavný súd tak dočasne vracia brusnianske kúpele pod ochranu súdov pred veriteľmi. Na ich majetok bol totiž v lete vyhlásený konkurz. Až konečný verdikt ústavných sudcov rozhodne o tom, či súdy v Banskej Bystrici opätovne posúdia kúpeľníkmi predložený reštrukturalizačný plán alebo firma definitívne zbankrotuje.


Túto situáciu už raz kúpele zažili. V konkurze totiž na krátky čas zaparkovali aj v minulosti, ale práve Ústavný súd spoloč

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.