Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.05.2017, 00:00

Tvár Gruzínska sa postupne mení. Turizmu v Tbilisi pomáhajú aj naši

Tatralift Kežmarok dodal do top lyžiarskych stredísk Gudauri a Bakuriani vleky a horskú dráhu za 1,25 milióna eur.

Tvár Gruzínska sa postupne mení. Turizmu v Tbilisi pomáhajú aj naši
Zdroj: Reuters

Ešte začiatkom milénia doplácal bývalý sovietsky satelit, ktorý ponúka more a vysoké hory na jednom mieste, na slabú turistickú infraštruktúru a služby. Kapitál vložený do voľnočasových aktivít však postupne mení tvár Gruzínska a popularita krajiny ako dovolenkovej destinácie z roka na rok narastá. Najväčší cestovateľský portál na svete TripAdvisor radí krajinu spolu s hlavným mestom Tbilisi medzi top 10 destinácií sveta, ktoré sa v roku 2017 oplatí vidieť. Na miliónových investíciách do cestovného ruchu na hraniciach Európy a Ázie sa pritom podieľajú i Slováci. „Slovenský výrobca lanových dopravných systémov Tatralift Kežmarok zrealizoval vlani výstavbu dvoch lyžiarskych vlekov v lyžiarskom stredisku Gudauri a horskej dráhy Tatrabob v stredisku Bakuriani. Investície v tejto krajine tak dosiahli zhruba 1,25 milióna eur,“ hovorí pre HN marketingová manažérka Patrícia Packová z finančnej skupiny Slavia Capital, ktorá stojí za kežmarským výrobcom lyžiarskej infraštruktúry. Rastúcu atraktivitu Gruzínska vysvetľuje ekonomický analytik Jozef Orgonáš všeobecným pravidlom, podľa ktorého cestujú najmä mladí ľudia tam, kde ešte neboli. „Gruzínsko je nádherná a zaujímavá krajina z hľadiska histórie, kultúry i prírody. Na objavenie masovou turistikou ešte len čaká. Má na to všetky predpoklady a logicky tak disponuje veľkým potenciálom na investície do rozvoja cestovného ruchu,“ vraví Orgonáš.


Kľúčový biznis na vý

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.