StoryEditor

Kroonen: Chcem transparentné podnikateľské prostredie

30.09.2004, 00:00
Autor:
(mk)(mk)

Predsedom správnej rady Európsko-českého fóra sa stal podpredseda holandskej obchodnej komory v ČR a vedúci partner českej pobočky Ernst & Young Dirk Kroonen. Európsko-české fórum je voľným združením v Českej republike pôsobiacich obchodných komôr. Terajšími členmi sú Britská obchodná komora v ČR, Česko-nemecká obchodná a priemyselná komora, Francúzsko-česká obchodná komora, Švédska obchodná komora v ČR a Holandská obchodná komora v ČR.
Európsko-české fórum bolo založené už v roku 1999. Hlavným cieľom je pomáhať pri vytváraní fungujúceho právno-podnikateľského prostredia a pri udržiavaní a prehlbovaní sociálnej stability vďaka vytváraniu pracovných miest a povzbudzovaním zahraničných investícií. "Po rozšírení EÚ je naším hlavným záujmom tvorba stabilného, moderného a transparentného prostredia na podnikanie," povedal Kroonen.
Dirk Kroonen, vedúci partner Ernst & Young, vyštudoval právo v Holandsku a je odborníkom na medzinárodné daňové právo so zameraním na kapitálové trhy, podnikovú štruktúru, fúzie a akvizície. V spoločnosti Ernst & Young pôsobí od roku 1989, od roku 2000 zastáva pozíciu vedúceho partnera českej pobočky tejto spoločnosti. Zároveň je Dirk Kroonen vedúcim partnerom Ernst & Young pre región strednej Európy-juh, zahŕňajúcej okrem Českej republiky i Slovensko, Maďarsko, Slovinsko a Chorvátsko.

menuLevel = 2, menuRoute = hnporadna/moja-kariera, menuAlias = moja-kariera, menuRouteLevel0 = hnporadna, homepage = false
28. jún 2022 03:23