03.12.2006, 23:00
Autor:
HNHN

Citroën Jumpy pre podnikateľov
Po jedenástich rokoch vyvinul Citroën nový ľahký úžitkový automobil Jumpy. Ponúka väčšie množstvo kombinácií z hľadiska priestoru, hmotnosti a dĺžky nákladu. Užitočné zaťaženie auta je od 1 000 do 1 200 kg. Výrazne sa zväčšil objem úložného priestoru na 5 až 7 m3. Vnútorná dĺžka podrástla o 12 až 16 cm v závislosti od verzie a môže sa ešte zväčšiť o ďalších 65 cm vďaka špeciálnemu prepravnému tunelu. Nová generácia modelu Jumpy pozostáva z dvoch základných vyhotovení. Prvé zahŕňa furgony s plechovými a so sklenenými bočnými časťami, rovnako ako šasi pre špeciálne nadstavby. Druhé pozostáva z verzií kombi určených na prepravu osôb. Na výber je trojica prepĺňaných naftových agregátov: 1.6HDi 90k, 2.0 HDi 120 k a 2.0 HDi 140k.

Mitsubishi Motors odhaľuje športový sedan Lancer
Oficiálne bude nový Lancer predstavený na autosalóne v Detroite na budúci rok v podobe úplne nového štvordverového športového sedanu. Jeho dizajn navrhli v štúdiách Mitsubishi Motors v Európe a v Japonsku. Vychádza z Konceptu-X a Konceptu-Sportback z roku 2005. Nový športový Lancer vytvorí základ celej rodiny vozidiel s dynamickými vlastnosťami, od takzvaných základných entry modelov (1,5-litrový motor so 110 koňmi) až po pretekársky špeciál Lancer Evolution. Predstaviť by mali aj nový dieselový motor pre európske trhy.

VW Neeza pre Čínu
Študia crossoveru s názvom Neeza je kombináciou kombíka so štylistickými črtami kupé, ktorý je schopný jazdiť v ľahkom teréne. Dizajn auta vznikol v čínskom štylistickom centre v Šanghaji a mal by kombinovať nemecké a čínske črty. K silným stránkam auta by mala patriť jeho univerzálnosť a priestranný interiér. Zaujímavosťou modelu sú krídlové dvere. Sedadlá umožňujú konferenčné usporiadanie (predné sa dajú, keď auto stojí, otočiť proti smeru jazdy) a cestujúcim je k dispozícii vyspelý informačný a zábavný systém skombinovaný so satelitnou navigáciou. Auto bude s najväčšou pravdepodobnosťou poháňať benzínový šesťvalec.

menuLevel = 2, menuRoute = hnporadna/podnikanie, menuAlias = podnikanie, menuRouteLevel0 = hnporadna, homepage = false
26. november 2022 20:27