TASR
StoryEditor

Komentár Alojza Hlinu: Sulík premiérom nebude

15.05.2018, 14:24
Premiérom po voľbách sa stáva predseda najsilnejšej strany, alebo ten, kto dokáže zložiť väčšinu. Budúci výkonný politik Andrej Kiska môže byť jedno aj druhé.

Richard Sulík premiérom Slovenska nebude. Nie že by som mu to neprial, ale zdá sa, že je to fakt.

Premiérom po voľbách sa stáva predseda najsilnejšej strany, alebo ten, kto dokáže zložiť väčšinu. Budúci výkonný politik Andrej Kiska môže byť jedno aj druhé.

Premiér Kiska môže byť asi aj riešením pre dnešnú zložitú situáciu, minimálne to stojí za zodpovednú diskusiu.
Ak by Kiska dokázal spojiť Progresívcov a Spolu tým, že by bol ich predsedom, Slovensko môže vyjsť z pasce politologického šialenstva, v ktorej sme sa teraz ocitli.

Už nevládzem odpovedať na otázky: “Prečo nie s Kollárom?” a nemám chuť hľadať to „dobré” na ĽSNS. Už sa mi nechce privierať oči nad excesmi kolegov z našej bývalej koalície pre VÚC.

Spojená nová strana Kisku by ani nemusela byť percentuálnym víťazom volieb. Andrej Kiska by mal potenciál spojiť do vlády ako-tak normálne strany.

Silná Kiskova strana by "znormalizovala” percentá SAS a OĽANO. Odstavila by exotov zo Sme rodina a ĽSNS.

Vláda nového začiatku by sa dala postaviť zo štyroch strán /čo je maximum, ak chcete, aby sa to udržalo/. Kiskova strana /PS+Spolu/ KDH, SAS a OĽANO.
Takáto vláda by mala určite predpoklady pohnúť s našou krajinou. Sú tam síce riziká, ale tie sú vždy.

Pamätám sa, ako som prezidentovi na našom spoločnom stretnutí povedal, že jeho rozhodnutie nekandidovať je jedna vec, ale že čo s tým potenciálom, ktorý má. Bývalý prezident môže ísť učiť, ale nemôže kandidovať na primátora Popradu.

Orol muchy nechytá.

Kiska má len jednu možnosť; ako bývalý prezident môže ísť do politiky len s ambíciou byť premiérom.

01 - Modified: 2022-06-25 12:40:20 - Feat.: - Title: Cigániková: Nemyslím si, že s Matovičom je možné spolupracovať. Premiér sa mi zdá byť bezmocný 02 - Modified: 2022-06-23 15:05:38 - Feat.: - Title: SaS podporuje reguláciu medveďov, ktoré stratili plachosť a ohrozujú ľudí 03 - Modified: 2022-06-23 15:00:16 - Feat.: - Title: Slovenské poslankyne sa postavili za LGBTQ ľudí, vyvesili dúhové vlajky. Protestujú proti Gyimesimu 04 - Modified: 2022-06-22 17:21:09 - Feat.: - Title: Matovič chce vyštvať SaS z koalície. Fašisti preňho možno budú vhodnejším partnerom, hovorí Sulík 05 - Modified: 2022-06-22 09:17:22 - Feat.: - Title: Šéfka spravodlivosti vstúpila do Sulíkovej strany. Nasledovali ju ďalší šiesti odídenci zo Za ľudí
menuLevel = 2, menuRoute = komentare/komentare, menuAlias = komentare, menuRouteLevel0 = komentare, homepage = false
27. jún 2022 10:59