TASR/Jaroslav Novák
StoryEditor

Skúška zodpovednosti

01.10.2019, 00:00
Dokážeme, že Slovensko je skvelá značka!

Uplynulý týždeň postavil predo mňa dve veľké politické výzvy. Rozhodol som sa prijať ponuku vedenia strany Smer a jej predsedu viesť volebnú kandidátku našej strany do parlamentných volieb. A zároveň moja vláda poslala do parlamentu návrh zákona o zásadnej zmene zdravotníctva, verejnosti známej pod názvom Zdravá zmena.


V súvislosti s líderstvom chcem zdôrazniť, že nech som zastával akýkoľvek post v štátnej správe, vždy som vo svojej funkcii presadzoval napĺňanie sociálnodemokratického programu, pretože som presvedčený, že záujmom štátu musí byť dôstojný život každého jedného občana Slovenskej republiky. Či už ide o seniorov, mladé rodiny, deti, chorých alebo zdravotne odkázaných.


Každá z našich vlád presadzovala silné sociálne opatrenia, pretože približovanie životnej úrovne ľudí na Slovensku k vyspelým ekonomikám je pre nás politickým záväzkom. Chodím po Slovensku, vidím, ako ľudia žijú, a snažím sa pre nich pracovať zo všetkých síl.


Zároveň sme stranou, ktorá v podstatnej miere stála pri dôležitých integračných medzníkoch Slovenskej republiky, či už išlo o vstup do EÚ, NATO, Schengenu či o prijatie eura. Je to určujúci vektor našej zahraničnej politiky.


Pri pohľade na politickú scénu som presvedčený, že sme jedinou stabilnou politickou silou, ktorá ponúka silný sociálny program, profesionalitu, odbornosť a skúsenosť. Predkladáme verejnosti konkrétne riešenia problémov. Jedným z nich je zásadná zmena zdravotníctva, ktorú sme predložili v týchto dňoch do parlamentu. Nikdy som netajil, že jednou z priorít mojej vlády je posúvať slovenské zdravotníctvo výrazne dopredu. Vyčlenili sme najvyšší objem financií do zdravotníctva, nakúpili nové postele, nové diagnostické zariadenia a teraz prichádzame do Národnej rady so systémovým opatrením, ktoré zmení celú jeho kvalitu fungovania. Je veľmi dôležité, aby sme neprestali, pretože sme to dlžní všetkým pacientom a všetkým občanom Slovenskej republiky. Zdravie občanov nepozná voľby, nepozná, koľko schôdzí ešte máme pred voľbami, a preto musíme nájsť odvahu v reálnych krokoch pokračovať. Ide o ľudí, o kvalitu ich života, ktorá tvorila a tvorí podstatu našej sociálnodemokratickej politiky.


Slovenské politické strany majú šancu pri tomto zákone ukázať, že im skutočne záleží na občanoch. Som pripravený s nimi hľadať riešenia týkajúce sa zdravej budúcnosti slovenského zdravotníctva. Verím, že túto skúšku zodpovednosti úspešne zvládneme. Dokážme, že Slovensko je skvelá značka!


01 - Modified: 2022-06-25 11:28:40 - Feat.: - Title: Fico: Sme pripravení na spoluprácu so stranou Hlas v komunálnych voľbách. Spolu zvíťazíme 02 - Modified: 2022-06-25 22:00:00 - Feat.: - Title: Matovič obvinil SaS zo spiknutia. Sulík mu poslal jasný odkaz 03 - Modified: 2022-06-22 11:39:09 - Feat.: - Title: Pellegrini: Matovičov balík pomáha len rodinám a aj to len niektorým 04 - Modified: 2022-06-22 12:00:23 - Feat.: - Title: "Odpovedal som na všetko." Pellegrini vypovedal na NAKA ako svedok v kauze zosnovania zločineckej skupiny 05 - Modified: 2022-06-20 11:19:35 - Feat.: - Title: Švajčiarsku sa problémy vyhýbajú: za nízku infláciu vďačí silnému franku
menuLevel = 2, menuRoute = komentare/komentare, menuAlias = komentare, menuRouteLevel0 = komentare, homepage = false
26. jún 2022 16:25