HN/Pavol Funtál
StoryEditor

Horúci politický september

25.08.2020, 00:00
Koalícia sľubovala udržanie charakteru sociálneho štátu, ale opak je pravdou.

Čaká nás horúca politická jeseň, a v rámci nej sa odohrá niekoľko kľúčových stretov s koalíciou. V ľudskoprávnej rovine, týkajúcej sa demokracie, ktorú dnes koalícia ohrozuje, sa sústredíme na prezidentkou vrátený zákon o Generálnej prokuratúre.

Vládna koalícia sa netají snahou jednoznačne ju politicky zneužívať a našou úlohou bude hľadať parlamentnú väčšinu pri pozmeňovacích návrhoch, aby sa tak nestalo. Mocensky sa snaží zneužiť aj vymenovanie nového policajného prezidenta a vniesť chaos do Policajného zboru.

V etickej rovine, kde dochádza k demontáži politickej kultúry ako na bežiacom páse, sa sústreďujeme na sledovanie kauzy advokátskej kancelárie Miškoviča, ktorý je  poradcom ministra Hegera a zneužíva svoje postavenie na získavanie zákaziek od verejných činiteľov OĽaNO.

Ak premiér, ako aj minister budú toto nemorálne konanie kryť a nevyvodia dôsledky, sme pripravení ísť do odvolávania ministra financií.

Najväčší zápas s vládnou koalíciou sa uskutoční na téme sociálneho charakteru štátu. Ľudia pri našich podpisových stretnutiach v regiónoch Slovenska nám jasne povedali, že sa cítia oklamaní. Vládna koalícia im sľubovala udržanie charakteru sociálneho štátu, ale opak je pravdou.

Nezmyselne idú rušiť obedy zadarmo, trinásty dôchodok, automat na minimálnu mzdu a chystajú ústavnú zmenu celého sociálneho systému. Táto demontáž sociálneho štátu je neprípustná! A sme pripravení spolu s odborármi a profesijnými skupinami sa postaviť za sociálne práva ľudí.

V ekonomickej sfére nás znepokojuje nečinnosť vlády v súvislosti s podporou ekonomiky. Vyčerpať niekoľko miliárd eur na rozvojové projekty a Plán obnovy nie je jednoduché, ale namiesto lídovania vidíme chaos. Nemá to lídra, ľudia napriek prísľubom o reformnom lete zostali oklamaní, pretože projekty sa pokútne robia na ministerstvách bez spätnej väzby verejnosti.

Je namieste obava, že to opäť nezvládnu a keď vidíme, ako pristupujú pasívne k druhej vlne nastupujúcej koronakrízy, tak Slovensko nič dobré nečaká. Matovič dáva od druhej vlny koronakrízy ruky preč a zodpovednosť hádže na pandemickú komisiu. Namiesto rozhodnutí robí smiešne marketingové a účelové grafy o zvládnutí krízy a podobne ho nasleduje aj minister Krajniak, ktorý totálne zlyhal pri manažovaní pomoci ľuďom.

Pred nami stojí hlavná úloha voči tejto falošnej zmene amatérov a marketingových politikov. Horúca jeseň je prvým krokom k tomu, ako ponúknuť Slovensku zodpovednú sociálnu politiku, podopretú odbornosťou. Súboj sa môže začať!

01 - Modified: 2024-02-29 15:00:22 - Feat.: - Title: Je mi ľúto, že Slovensko kritizujú za výzvy na mierové rokovania, povedal po samite V4 Pellegrini 02 - Modified: 2024-02-29 14:01:49 - Feat.: - Title: Pellegrini rešpektuje rozhodnutie Ústavného o pozastavení účinnosti trestných kódexov 03 - Modified: 2024-02-29 15:34:11 - Feat.: - Title: Aj slová sú zbrane, upozornila Pekarová Adamová. V4 sa zhodla na pokračovaní pomoci Ukrajine 04 - Modified: 2024-02-29 13:42:32 - Feat.: - Title: Pellegrini: Ukrajinci nie sú malicherní, Ficove slová k vojne v Kyjeve neriešili 05 - Modified: 2024-02-28 21:59:01 - Feat.: - Title: Írsko si rovnako ako Slovensko chce zachovať právo veta v Európskej únii, povedal Pellegrini
menuLevel = 2, menuRoute = komentare/komentare, menuAlias = komentare, menuRouteLevel0 = komentare, homepage = false
01. marec 2024 11:06