Robert FicoPavol Funtál
StoryEditor

Robert Fico píše: Faktúry vyriešené, opozícia zahanbená

20.02.2017, 23:00

Posledný mesiac som strávil nespočet času na rokovaniach s odborníkmi, úradníkmi i politikmi kvôli cenám energií. Na ich rast nebol žiaden dôvod a ľuďom sme sľúbili, že spravíme všetko pre cenovú stabilitu. Bolo to náročné, ale stálo to za to. Preddavky ostali na úrovni minulého roka, celkové platby by vo finále mali byť nižšie.

Dnes niet pochýb, že vedenie regulačného úradu vo viacerých krokoch pochybilo. Mal som však priority – najprv musia byť vyriešené zmätočné faktúry, potom musí byť jasno v celkovom nastavení cien a napokon sa musí za zlyhanie vyvodiť zodpovednosť. V tomto poradí sme veci vyriešili – ľudia dnes dostávajú nové faktúry s nižšími preddavkami, ceny sa vrátili na úroveň minulého roka a predseda úradu skončil po stretnutí so mnou vo funkcii.

Napriek týmto krokom boli ľudia opäť otravovaní nezmyselnou a zbytočnou parlamentnou schôdzou z dielne opozície, ktorá sa mi pokúsila vysloviť nedôveru. Je to napokon pre ňu typické – čím viac hluku, čím viac kamier, čím väčší cirkus a čím horšie pre krajinu – tým lepšie pre nich. Aj za cenu vyvolávania paniky, zavádzania a klamania ľudí. Nešli odvolávať niekoho, ktorý problém spôsobil, ale človeka, ktorý ho vyriešil. To je fraška, aká snáď v histórii slovenského parlamentarizmu ešte nebola.

O predkladateľovi návrhu je škoda utratiť slova, tentoraz však cynizmom prekročil všetky hranice. Zneužitie fotografie mŕtvej českej starenky na hlučnú propagandu je jednoducho odporné. Ten, ktorý ju zneužil, klamal ľudí na začiatku („Táto pani minulý rok, čiže keď to porovnáme aj s minulým rokom, platila 243 eur,“ – TV JOJ, 14. februára 2017), klamal ľudí na konci („Ja som nikdy v živote nepovedal, že táto konkrétna babička dostala takúto faktúru“ – RTVS, O 5 minút 12, 19. februára 2017). Myslím si, že tentoraz sa zaňho hanbili aj kolegovia z opozície a nie divu, že mu dvaja poslanci z klubu rovno odišli.

Korunu všetkému však nasadila strana SaS po schôdzi. Podala trestné oznámenie za zneužitie právomocí verejného činiteľa, pretože som vytvoril na regulačný úrad politický tlak, aby prehodnotil svoje rozhodnutie. Dobre si preto zapamätajme: SaS nie je len strana, počas vlády ktorej mali ľudia najvyššie ceny za elektrinu – je to aj strana, ktorá zažaluje každého, kto sa ľuďom snaží tieto ceny znížiť.

Ďakujem koaličným partnerom za dôveru. Som pripravený pokračovať spolu s nimi v boji za nižšie ceny energií. To je politika pre ľudí, ktorá im prináša konkrétny osoh.

01 - Modified: 2023-09-20 12:47:54 - Feat.: - Title: Správanie ukrajinských politikov je drzé a nevychované, vyhlásil Fico. Citoval poľského prezidenta 02 - Modified: 2023-09-20 08:44:50 - Feat.: - Title: Šeliga: Fico straší migrantmi, po voľbách sa táto téma skončí 03 - Modified: 2023-09-20 07:55:07 - Feat.: - Title: Fico tvrdí, že zvolávať ďalšiu schôdzu k nelegálnej migrácii už nemá význam 04 - Modified: 2023-09-19 16:00:00 - Feat.: - Title: Politici chcú pri súťažiach rozväzovať ruky. Fico aj Sulík by rušili kontrolné inštitúcie 05 - Modified: 2023-09-19 12:32:20 - Feat.: - Title: Prokuratúra a NAKA sa zapája do politiky, tvrdí Fico po Hamranovej tlačovke o korupcii vo Vojenskej správe
menuLevel = 2, menuRoute = komentare/komentare, menuAlias = komentare, menuRouteLevel0 = komentare, homepage = false
20. september 2023 20:16