Robert FicoPavol Funtál
StoryEditor

Robert Fico: Zastavme ruskú ruletu

13.06.2017, 00:00

Zvyšovanie životnej úrovne občanov Slovenska je alfou a omegou politiky slovenskej vlády. Ekonomické ukazovatele prekonávajú rekordy, čo sa týka rastu zamestnanosti či poklesu nezamestnanosti. Prijímame sociálne opatrenia, ktoré vytvárajú tlak na zvýšenie ocenenia práce. Ruka v ruke s tým ide podpora podnikateľského prostredia. Tvrdenie opozície, že vláda pod vedením Smeru nič nerobí a začíname zaostávať v konkurencii s Českom, je priamo konfrontované s reálnymi faktami.

Najlepšia odpoveď na opozičné výčitky na adresu kvality podnikateľského prostredia je príchod nových investorov a expanzia už existujúcich, často bez akýchkoľvek investičných stimulov štátu – napríklad renomovaná firma Amazon do Serede. Podiel vybraných daní a odvodov na HDP je na Slovensku výrazne pod priemerom EÚ. Na základe tohto ukazovateľa má SR šieste najnižšie daňovo-odvodové zaťaženie v EÚ. Deficit verejných financií za rok 2016 dosiahol historické minimum 1,68 percenta HDP. Od januára do marca 2017 pribudlo v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka 11 000 podnikateľov. Podľa Európskej komisie sú sociálne nožnice na Slovensku najmenej otvorené spomedzi všetkých členských krajín EÚ. Ministerstvo hospodárstva na zlepšenie podnikateľského prostredia pripravilo balík 34 opatrení, ktorý sa zameriava na zníženie regulačného zaťaženia a zlepšenie podnikateľského prostredia.

Podnikateľskému sektoru by mali ročne ušetriť vyše 44 miliónov eur. Toľko teda fakty. Ak k tomu prirátame, že máme stabilnú vládu, sme členmi eurozóny a Schengenu, nič nám nebráni presadzovať politiku včlenenia SR do jadra EÚ. Patrím medzi politikov, ktorí si neželajú čiernu dieru na Slovensku a chcú zvýšiť kvalitu života občanov v spoločnosti vyspelých ekonomík. Ako opozičný politik som podporil vstup Slovenska do EÚ práve z týchto dôvodov. Žiaľ, vystúpenia jedného z predsedov opozičnej strany svedčia o tom, že sa dnes niekto zahráva s osudom Slovenska. Nevymenil síce svoj európsky oblek za zelenú uniformu, ale jeho názory sú blízke extrémistom. Jeho vízia začlenenia Slovenska mimo jadra EÚ mi pripomína hru na ruskú ruletu.

Ruská ruleta je postavená na princípe náhodného výstrelu s možnými fatálnymi dôsledkami. Zjavne je rozhodnutý stláčať pomyselný kohútik dovtedy, kým Slovensko nedopadne tak, ako pravicová vláda Ivety Radičovej. Moja cesta je iná. Preto ponúkam politickým stranám a širokej verejnosti konsenzus v tejto dôležitej téme. Odmietnime extrémistický hazard a uprednostnime zodpovednosť za budúcnosť Slovenska.

01 - Modified: 2023-02-03 14:07:17 - Feat.: - Title: HN24: Brífing Fica a Kaliňáka 02 - Modified: 2023-02-03 13:37:04 - Feat.: - Title: HN24: Brífing Fica a Kaliňáka 03 - Modified: 2023-02-03 15:04:59 - Feat.: - Title: Fico o obvinení Kaliňáka: Je to politický proces, postup NAKA je nezákonný 04 - Modified: 2023-02-03 08:26:43 - Feat.: - Title: Európska centrálna banka sa chystá zvyšovať úroky 05 - Modified: 2023-02-02 19:06:09 - Feat.: - Title: Lipšic o obvinení Kaliňáka: Argumenty, aké používa Smer, som už počul od hrubokrkých zločineckých skupín
menuLevel = 2, menuRoute = komentare/komentare, menuAlias = komentare, menuRouteLevel0 = komentare, homepage = false
06. február 2023 07:24