25.10.2018, 16:26 Aktualizované dňa 25.10.2018 o 19:22

"Nevidíme dôvod k prepriahaniu koní." Fico nepriamo podporil Nesrovnala

Podľa Fica nie je dôvod na zmenu na čele Bratislavy.

Vládna strana Smer-SD, ktorá nepostavila žiadneho vlastného kandidáta na primátora Bratislavy pred novembrovými komunálnymi voľbami, nepriamo podporila súčasného primátora Iva Nesrovnala.

"Mimoriadne oceňujeme spôsob spolupráce magistrátu a primátora s vládou Slovenskej republiky," povedal predseda Smeru Robert Fico na tlačovej konferencii. 

Ako dodal, Bratislavu treba podporovať, aj keď nie je práve najpopulárnejším mestom na Slovensku. "Spoločne s primátorom sa nám veľa vecí podarilo a veľa vecí je rozpracovaných," dodal.

Fico na záver povedal, že Smer nevidí dôvod na zmenu. "Nemá význam, ak táto spolupráca medzi magistrátom, primátorom a vládou takto funguje, aby došlo k akémukoľvek prepriahaniu koní v Bratislave. To je náš postoj," uzavrel Fico stanovisko strany. 

Na Ficove slová reagoval Nesrovnal s tým, že kandiduje ako nezávislý. "Nie som kandidát Smeru-SD, kandidujem ako nezávislý, rovnako ako pred štyrmi rokmi," uviedol primátor.

"Nech poviem alebo vyhlásim čokoľvek, akokoľvek hlasno, budú ma niektoré médiá označovať ako kandidáta Smeru, hoci to nie je pravda," povedal pre TASR Nesrovnal s tým, že zostáva naďalej nezávislým kandidátom a bude sa vo voľbách uchádzať o hlasy všetkých Bratislavčanov. 

Primátor však tiež ocenil doterajšiu spoluprácu s vládou. "Je pravda, že vláda si svoje hlavné mesto všimla prvýkrát za 20 rokov. A rovnako sľubujem a garantujem, že budem spolupracovať s akoukoľvek vládou na tom, aby Bratislavu vnímala ako hlavné mesto a venovala jej náležitú pozornosť, pretože to považujem za povinnosť a zodpovednosť primátora," podotkol Nesrovnal.

Nesrovnal zastáva pozíciu primátora od roku 2014, v nadchádzajúcich voľbách sa snaží o znovuzvolenie. Kandiduje ako nezávislý. Medzi jeho hlavných protikandidátov patria Matúš Vallo, ktorý kandiduje ako občiansky kandidát s podporou strán Spolu a Progresívne Slovensko, nezávislý Václav Mika a kandidát opozície Ján Mrva. Ten kandiduje s podporou OĽaNO, SaS, KDH a Sme Rodina. 

Voľby budú v sobotu 10. novembra.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.