06.11.2018, 18:30

Sulík: Ak Mrva nevyhrá, nebude to tragédia. Ani ostatní kandidáti nie sú na zahodenie

  • S Richardom Sulíkom sme sa v HNtelevízii rozprávali o blížiacich sa komunálnych voľbách.
  • Prehra Jána Mrvu v Bratislave by ho mrzela, ale nepovažoval by to za tragédiu.
  • Vie sa zaručiť za všetkých kandidátov, ktorých SaS v komunálnych voľbách podporuje?

V HNtelevízii sme sa rozprávali s predsedom strany Sloboda a Solidarita a poslancom Európskeho parlamentu Richardom Sulíkom. 

Šéf liberálov sa vyjadril k blížiacim sa komunálnym voľbám, kde jeho strana na post primátora Bratislavy podporuje Jána Mrvu. "Je to vhodný kandidát a má skúsenosti. V neposlednom rade ide aj o súčasť dohody s OĽaNO," hovorí Sulík.

"Bude ma mrzieť, ak Ján Mrva nevyhrá, ale nemyslím si, že sa stane nejaká tragédia. Ani ostatní kandidáti nie sú na zahodenie. Ak však Mrva vyhrá, tak bude spravovať mesto čestne a zdatne a to nie je maličkosť," uviedol predseda najsilnejšej opozičnej strany. 

Richard Sulík sa v rozhovore vyjadril aj k téme kontroverzných statusov Mrvu na sociálnej sieti na adresu homosexuálov. "My sme tolerantní, nie sme liberáli západného typu, ktorí nepripúšťajú žiadnu inú pravdu. Sme bojovníci za slobodu a k tomu patrí aj tolerancia voči iným názorom. Ja s jeho názorom nesúhlasím, ale to nie je dôvod, že bude zle spravovať Bratislavu," tvrdí predseda SaS. 

Vie sa Sulík zaručiť za všetkých kandidátov, ktorých SaS v komunálnych voľbách podporuje?

Sú komunálne voľby pre SaS testom pred väčšími voľbami?  

Odpovede aj na tieto otázky sa dozviete vo videu vyššie.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.