07.11.2018, 16:55 Aktualizované dňa 07.11.2018 o 19:48

Mika vyzval voličov Mrvu, aby ho volili. Vyfarbil sa, mám šancu na veľký úspech, reagoval kandidát opozície

Václav Mika vo svojom vyjadrení ostro kritizoval ostatných kandidátov na primátora Bratislavy.

Václav Mika vyzýva sympatizantov a voličov Jána Mrvu, aby ho podporili v sobotňajších komunálnych voľbách.

Nezávislý kandidát na primátora Bratislavy to oznámil na stredajšom mimoriadnom brífingu. Svoj krok odôvodnil "mizivými šancami" Mrvu vo voľbách a potrebou spojiť v Bratislave sily.

Vo svojom vyjadrení ostro kritizoval svojich protikandidátov "Súčasný primátor, ktorý bol nezávislý, je teraz podporovaný Smerom. Je to človek, ktorý nevie spolupracovať. Matúš Vallo, ktorý je architektom Penty, nie je schopný využiť limit na kampaň 250-tisíc eur. Šance Jána Mrvu sú minimálne," uviedol Mika.

Ján Mrva v reakcii uviedol, že Mika sa zachoval nečestne.

"Som rád, že sa vyfarbil. Ľudia teraz vedia, že tak ako konal pred voľbami, bude konať aj ako primátor. Myslím si, že mám veľkú šancu na volebný úspech. Ľudia cítia, že potrebujú človeka, ktorý nie je nijako zaviazaný finančným skupinám," reagoval Mrva.

"Považujem za absolútne neprijateľné používať takéto neférové praktiky na klamanie voličov, s cieľom získať osobný prospech. Takéto praktiky odmietam, pretože človek, ktorý nekoná čestne a charakterne v predvolebnom boji, nebude čestne a charaktere spravovať ani mesto," vyhlásil Mrva.

Kandidát opozície na bratislavského primátora sa pýta, ktorým finančným skupinám tak veľmi záleží na tom, aby sa Mika stal primátorom, že sú ochotní zorganizovať špinavú kampaň.

Na tento konflikt reagoval aj primátor Ivo Nesrovnal. "Po tom, čo Václavovi Mikovi nevyšiel zákulisný obchod s centrálami politických strán, tak svoju frustráciu premenil na záverečné okydávanie konkurentov a falošné výzvy. Je vtipné, že moralizovať ide ten, ktorého rodinné album zdobia fotky s podivnými kamáratmi z Donoval. Verím, že v Bratislave sme ďalej a Bratislavčania vo voľbách odmietnu takéto lacné a trápne ataky človeka, ktorý objavil Bratislavu pred 5 mesiacmi."

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.