08.04.2019, 00:00

Tatar je voľný na šampionát. Kto posilní slovenskú reprezentáciu?

  • Základná časť najkvalitnejšej hokejovej ligy sveta je minulosťou.
  • Slovenský výber môže na blížiacom sa svetovom šampionáte v hokeji aktuálne posilniť štvorica legionárov z kanadsko-americkej NHL.
Tatar je voľný na šampionát. Kto posilní slovenskú reprezentáciu?
Zdroj: Reuters

V noci zo soboty na nedeľu sa definitívne skončila základná časť NHL. Každý klub odohral 82 stretnutí, pričom do vyraďovacej fázy postúpilo šestnásť tímov.

Hokejových fanúšikov pod Tatrami však každoročne na prelome apríla a mája zaujíma oveľa viac to, ktoré kluby do play-off nepostúpia. Dôvod je prostý, v prípade nepostúpenia daného mužstva do ďalšej fázy súťaže existuje reálna šanca na štart vybraného hráča na majstrovstvách sveta.

V najbližších dňoch by sa teda mali vykryštalizovať možné „zámorské“ posily pred šampionátom. Dodatočným lákadlom je v prípade slovenského a českého výberu určite aj fakt, že turnaj sa uskutoční práve v dvoch najväčších slovenských mestách. Česi odohrajú základnú skupinu v Bratislave, Slováci budú doma v Košiciach.

Hektické dni tak momentálne čakajú nielen nášho kouča Craiga Ramsayho, ale najmä generálneho manažéra Miroslava Šatana. Na otázku, či už Šatan s vybranými hráčmi NHL s predstihom hovoril o možnosti reprezentovať, nevedeli na zväze

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.