TASR – František Iván

Šláger v košickej skupine: Američania zdolali Fínov

13.05.2019, 18:42
Zápas muselo rozhodnúť až predĺženie.

Hokejisti USA zvíťazili v pondelňajšom šlágri košickej A-skupiny MS nad Fínskom 3:2 po predĺžení. O dvoch bodoch zámorského tímu rozhodol v 64. minúte Dylan Larkin. Fíni v zápase stiahli manko 0:2, napokon si však pripísali prvú prehru na MS.

Američania nastúpia na ďalší zápas v stredu 15. mája od 16.15 proti Veľkej Británii, Fíni budú hrať po dvoch dňoch voľna vo štvrtok od 20.15 s Dánskom.

Tón zápasu udala už 1. minúta, v ktorej Skjei prestrelil Vehviläinena. Oba tímy hrali vo vysokom nasadení, v úvodnej tretine však boli nebezpečnejší Američania. V 11. minúte Gaudreau lišiacky nastrelil Vehviläinena z ostrého uhla a zvýšil na 2:0.

Z podobnej pozície sa v 20. minúte trafil aj Pesonen - 2:1. Aj druhá časť bola o obojstranne rýchlych akciách, ktorým však často chýbalo nebezpečné zakončenie. Aj na konci 2. tretiny skórovali Fíni, keď Ojamäki zblízka prestrelil Schneidera - 2:2.

V tretej časti bola hra najmä o obojstrannom vyčkávaní na chybu súpera. Tie síce aj viackrát prišli, no napriek viacerým zaujímavým situáciám pred oboma bránkami gól nepadol. O víťazovi napokon rozhodlo predĺženie, v ktorom Vehviläinena prestrelil Larkin.

A-skupina (Košice):
USA - Fínsko 3:2 pp (2:1, 0:1, 0:0 - 1:0)
Góly: 1. Skjei (DeBrincat, Eichel), 11. Gaudreau (Eichel), 64. Larkin (Q. Hughes) - 20. Pesonen (Manninen, Koivisto), 40. Ojamäki (Manninen, Kaski). Rozhodovali: Romasko (Rus.), Hribik - Ondráček (obaja ČR), Lazarev (Rus.), vylúčení: 2:1 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 7060 divákov.

USA: Schneider - Suter, Martinez, Skjei, Hanifin, Q. Hughes, Fox, Wolanin - DeBrincat, Larkin, Kane - Gaudreau, Eichel, Kreider - Van Riemsdyk, J. Hughes, Keller - Ryan, Glendening, White

Fínsko: Vehviläinen - Ohtamaa, Lehtonen, Jokiharju, Lindbohm, Kaski, Mikkola, Hakanpää, Koivisto - Kuusela, Tyrväinen, Rajala - Kakko, Manninen, Pesonen - Ojamäki, Luostarinen, Savinainen - Anttila, Lammikko, Sallinen

>>> Štatistiky hráčov na MS v hokeji 2019 (kanadské bodovanie)
>>> MS v hokeji 2019 - všetko čo potrebujete vedieť

01 - Modified: 2024-04-23 08:32:54 - Feat.: - Title: Formuje sa proti nám nová os zla. Európa musí byť pripravená na prípadnú vojnu, tvrdí odborník z NATO 02 - Modified: 2024-04-23 06:18:54 - Feat.: - Title: Na americké jednotky v Iraku a Sýrii útočili dvakrát v priebehu 24 hodín 03 - Modified: 2024-04-22 12:33:59 - Feat.: - Title: Nový balík pomoci pre Ukrajinu nezmení situáciu na fronte, tvrdí Kremeľ 04 - Modified: 2024-04-22 09:27:29 - Feat.: - Title: Spojené štáty a NATO sú posadnuté víťazstvom nad Ruskom, vyhlásil Lavrov 05 - Modified: 2024-04-22 05:41:31 - Feat.: - Title: Z Iraku odpálili rakety na základňu USA v Sýrii. Američania začali vyšetrovanie
menuLevel = 1, menuRoute = ms-v-hokeji-2019, menuAlias = ms-v-hokeji-2019, menuRouteLevel0 = ms-v-hokeji-2019, homepage = false
23. apríl 2024 11:56