TASR/Martin Baumann

Nemci zdolali Francúzov. Bez straty bodu sú na čele našej skupiny

14.05.2019, 22:55
Nemci nastúpia na ďalší zápas v stredu od 20.15 proti Slovensku.

Hokejisti Nemecka zvíťazili v zápase A-skupiny na MS v Košiciach nad Francúzskom 4:1. O svojom víťazstve rozhodli v druhej tretine, v ktorej odskočili súperovi na dvojgólový rozdiel. Po troch zápasoch sú na čele košickej A-skupiny, keďže ako jediní získali plný počet 9 bodov.

Nemci nastúpia na ďalší zápas v stredu od 20.15 proti Slovensku, Francúzi budú hrať vo štvrtok od 16.15 proti Kanade.

>>> Štatistiky hráčov na MS v hokeji 2019 (kanadské bodovanie)
>>> MS v hokeji 2019 - všetko čo potrebujete vedieť

A-skupina (Košice):
Nemecko - Francúzsko 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Góly: 18. Seider (Fauser, Hager), 34. Plachta (Eisenschmid, J. Müller), 38. Draisaitl (Kahun), 60. Holzer - 25. Fleury (Bozon, Manavian). Rozhodovali: Sidorenko (Biel.), Romasko - Lazarev, Šišlo (všetci Rus.), vylúčení: 5:4 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0, 4013 divákov.

zostavy:
Nemecko: Grubauer (31. Treutle) - M. Müller, Holzer, Y. Seidenberg, Seider, J. Müller, Nowak, Reul - Ehliz, Hager, Pföederl - Kahun, Draisaitl, Tiffels - Plachta, Michaelis, Eisenschmid - Noebels, Fauser, Mauer

Francúzsko: Hardy - Chakiachvili, Thiry, Gallet, Hecquefeuille, Dame-Malka, Manavian, Janil - Perret, Ritz, Valier - Bozon, Claireaux, Fleury - Y. Treille, Texier, Rech - Leclerc, Guttig, Bertrand

Prvá tretina priniesla vyrovnaný hokej, s množstvom osobných súbojov. Tímy si dávali pozor na defenzívu a hra bola najmä o čakaní na súperovu chybu. Francúzska prišla v 18. minúte, keď Fauser po úniku za obranu súpera otvoril skóre - 1:0.

Francúzi držali s Nemcami krok herne a od 24. minúty aj gólovo, keď Fleury prestrelil Grubauera - 1:1. Potom sa však Nemci vrhli do ofenzívy a gólmi Plachtu a Draisaitla odskočili súperovi na dvojgólový rozdiel - 3:1.

Viacero zaujímavých príležitostí priniesla aj tretia časť, v ktorej sa Francúzi najmä v presilovkách viackrát usadili pred striedajúcim brankárom Treutleom. V závere skúsili aj hru bez brankára, ale skóre sa im už zvrátiť nepodarilo. V absolútnom závere Nemci dali bodku za zápasom v podobe gólu na 4:1.

8. Veľká Británia 3 0 0 0 3 1:20 0

01 - Modified: 2019-06-25 19:37:35 - Feat.: - Title: Šampionát zarobil sedem miliónov 02 - Modified: 2019-06-18 07:15:02 - Feat.: - Title: Prieskum MS v hokeji 2019: Ktorých sponzorov si Slováci najviac zapamätali? 03 - Modified: 2019-06-05 08:19:43 - Feat.: - Title: Majstrovstvá v hokeji v dátach: Ktoré družstvo strelilo najviac gólov? 04 - Modified: 2019-05-28 12:39:48 - Feat.: - Title: V dôležitých momentoch sa na striedačke spalo, kritizuje známy hokejový odborník 05 - Modified: 2019-05-28 10:32:01 - Feat.: - Title: V našej skupine nastala jedna zmena. Pozrite si, s kým budeme hrať o rok na MS
menuLevel = 1, menuRoute = ms-v-hokeji-2019, menuAlias = ms-v-hokeji-2019, menuRouteLevel0 = ms-v-hokeji-2019, homepage = false
19. apríl 2024 07:14