Neuveriteľné zlyhanie v závere. Slováci majú už len minimálnu šancu na postup

15.05.2019, 19:45
Slovenskí hokejisti prehrali v kľúčovom zápase na šampionáte s Nemeckom 2:3.

Slovenskí hokejisti prehrali v stredajšom kľúčovom zápase na MS v Košiciach s Nemeckom 2:3. Zverenci trénera Craiga Ramsayho tak majú po štyroch dueloch na konte stále len tri body a v tabuľke im patrí šiesta priečka. Nemecko je s 12 bodmi na čele.

Po bezgólovej prvej tretine sa ujali vedenia Nemci, no domáci reprezentanti využili dvojnásobnú presilovku gólmi Sekeru a Hudáčka. Tesný náskok však premárnili v dvoch záverečných minútach, keď sa presadili Eisenschmid a Draisaitl.

​Slováci tak už nemajú postupové šance vo svojich rukách a musia sa spoliehať na zaváhania aspoň jedného z trojice Fínsko, USA a Kanada.
Slovenskí reprezentanti nastúpia najbližšie v piatok 17. mája o 16.15 h proti Francúzsku. Nemcov čakajú dva voľné dni a v sobotu sa stretnú o 16.15 h s Kanadou.

4. zápas A-skupiny:
Nemecko - Slovensko 3:2 (0:0, 1:2, 2:0)
Góly: 24. Michaelis (Eisenschmid), 59. Eisenschmid (Seidenberg, Kahun), 60. Draisaitl (Tiffels, Kahun) - 29. Sekera (Černák, Tatar), 30. Hudáček (Pánik, Tatar). Rozhodovali: Fraňo (ČR), Sidorenko (Bielorus.) - Ondráček (ČR), Šišlo (Rus.), vylúčení: 4:4 na 2 min, navyše: Holzer 10 min za nešportové správanie - Nagy 10 min za narazenie na mantinel, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 7440 divákov.
Nemecko: Niederberger - Holzer, M. Müller, Seider, Seidenberg, Nowak, Schopper, J. Müller - Pföderl, Hager, Ehliz - Kahun, Draisaitl, Tiffels - Plachta, Michaelis, Eisenschmid - Noebels, Fauser, Mauer
Slovensko: Čiliak - Černák, Sekera, Jaroš, Marinčin, Fehérváry, Koch, Čajkovský - Pánik, Krištof, Tatar - Studenič, Sukeľ, Nagy - Lantoši, Hudáček, Daňo - Liška, Buc, Lunter

Čiliak si pripísal prvý zákrok už po 30 sekundách, keď ho spomedzi kruhov preveril Ehliz, no ďalšie minúty patril Slovákom. Tí držali súpera v pásme a vypracovali si zopár pološancí, no nič, čo by narobilo väčšie problémy Niederberger. Nemci sa dostali spod tlaku po zbytočnom faule Studeniča v 4. minúte, ale ani oni si v presilovke nevypracovali gólovú šancu.

Úvodu zápasu tak vyznel z oboch strán opatrne a na tej slovenskej bolo cítiť nervozitu. Zverenci trénera Ramsayho potrebovali získať v kľúčovom súboji čo najviac bodov, aby si vylepšili šance na postup. Akcie boli strnulé a chýbala ľahkosť z predchádzajúcich duelov. Nič na tom nezmenila ani prvá presilovka domácich, v ktorej zaujala len strela Lantošiho spomedzi kruhov. Obraz hry sa nezmenil ani v ďalšom priebehu a tak išli tímy do kabín za bezgólového stavu.

V úvode druhého dejstva sa veci rozhýbali. Slováci ju odštartovali tlakom a vyburcovali aj divákov na tribúnach. V krátkom slede si vypracovali niekoľko dobrých šancí, najväčšiu mal Buc, jeho strelu zastavila až žŕdka. Proti Niederbergerovi nepochodili ani Tatar a Lunter.

Gól však padol na druhej strane, Eisenschmid potiahol puk za bránku, prihral medzi kruhy Michaelisovi a ten z prvej prestrelil Čiliaka - 1:0. V 27. minúte pripravil Sekera dve dobré šance pre Buca a Luntera, no ani jeden proti brankárovi Nemecka neuspel. Chvíľu na to mal smolu Pánik, keď napálil len do žŕdky.

Slovensko dostalo obrovskú šancu v podobe minúty a 37 sekúnd dlhej presilovky o dvoch hráčov a využilo ju najlepšie ako sa dalo. Kapitán Sekera vyrovnal už po šiestich sekundách, keď bombou spomedzi kruhov nedal Niederbergerovi šancu a na 2:1 zvýšil Hudáček, keď jeho strela prepadla brankárovi do siete.

Ďalší gól mohol pridať po peknej akcii Černák, no namieril len do stredu bránky. V 34. minúte trafil Koch nešťastne do tváre Hagera, na ľade sa objavila krv a Nemci mali štvorminútovú presilovku. Domáci hráči ju prežili bez ujmy, výborne vytláčali súperov zo streleckých pozícii a nepúšťali k dorážkam.

Väčšiu šancu mal len Pföderl, ten však netrafil odkrytú časť bránky. Defenzíva pracovala spoľahlivo aj v hre 5 na 5 a to sa odzrkadlilo aj na streleckej bilancii. Slováci po dvoch tretinách viedli vysokým rozdielom 28:11.

V 41. minúte vypálil Marinčin a Studenič bol blízko tretieho gólu, keď pred ním bola odkrytá bránka, no nedočiahol na puk. V 45. minúte prišla ďalšia presilovka domácich, najväčšiu šancu mal Daňo, no však zblízka neprestrelil Niederbergera.

V 49. minúte sa už rozsvietilo svetlo nad nemeckou bránkou, no predčasne, Krištofova bomba skončila len na žŕdke a ešte predtým stál v bránkovisku Tatar. Slováci dominovali aj v ďalších minútach a Nemcov nepustili takmer vôbec k ničomu.

Hostia za desať minút tretej tretiny nevystrelili na Čiliaka ani jediný raz. Naopak, pred Niederbergerom neustále horelo, ďalšie šance mali Lunter i Pánik, no poistka v podobe tretieho gólu nie a nie prísť. V 54. minúte Nagy zbytočne narazil na mantinel Seidera a dostal 2+10 min.

Nemci roztočili v útočnom pásme kolotoč, na Čiliaka išlo niekoľko štipľavých striel, ale slovenský brankár odolal. Tlak hostí pokračoval, necelé tri minúty pred koncom odvolali brankára v snahe vyrovnať.

Po nedorozumení Slovákov bol veľmi blízko Draisaitl, no v poslednej chvíli ho zblokoval jeden z obrancov. Ich snaha však nevyšla nazmar, 112 sekúnd pred koncom riadneho času vyrovnal Eisenschmid a 27 sekúnd pred sirénou rozhodol o triumfe Nemecka Draisaitl.

hlasy po zápase (RTVS):
Tomáš Tatar, útočník SR: "Nezvládli sme to. Neviem, čo k tomu povedať, ťažko sa mi hľadajú slová. Myslím si, že sme boli lepší, no opäť sme prehrali. Hráme výborne, ale toto sú veci, ktoré sa nám nemôžu stávať. Ťažko sa mi to komentuje... V ďalšom priebehu šampionátu musíme hrať pre fanúšikov, zaslúžia si to."

Michal Handzuš, asistent trénera SR: "Ťažko hodnotiť takýto zápas, je to veľmi ťažká prehra. Chalani vypľuli dušu, dali do toho všetko, hrali veľmi dobre, nastrelili dvakrát žŕdku, hokej je však niekedy taký. Urobili sme dve malé chybičky a boli z toho dva góly. Za chyby sa niekedy platí. Som presvedčený, že chalani ešte ukážu na šampionáte srdce a charakter."

Libor Hudáček, strelec druhého gólu SR: "Pri druhom inkasovanom góle to nemecký útočník krásne trafil. Za vyrovnaného stavu sme mohli dať gól my, ale zblokovali nám strelu. Nakoniec skórovali Nemci, oni celý zápas čakali na takýto protiútok."

Marek Čiliak, brankár SR: "Opäť sme hrali dobre, opäť nemáme body. Musíme s tým niečo urobiť. V závere Nemci využili protiútok 2 na 1, Draisaitl si to potiahol do strany a vystrelil spoza hráča, žiaľ, bol z toho gól..."

>>> Štatistiky hráčov na MS v hokeji 2019 (kanadské bodovanie)
>>> MS v hokeji 2019 - všetko čo potrebujete vedieť

Online prenos: Slovensko - Nemecko 22:40 Najblížší zápas Slovensko odohrá v piatok popoludní proti Francúzom.  Dovidenia.  22:39 Koniec Prehrali sme zápas, v ktorom Slovensko bolo lepšie. Nezvládlo záver a štvrťfinále je znova v nedohľadne.  22:38 Zakázané uvoľnenie, ešte šanca žije. 21 sekúnd.  22:36 2:3 Draisaitl Neuveriteľné. 27 sekúnd pred koncom je Steel Aréna znova zmrazená. Draisaitl unikol po krídle a cez Černáka skúsene prestrelil Čiliaka.  Katastrofa.  22:35 Menej ako dve minúty chýbali k trojbodovej výhre. Škoda, preškoda.  22:33 2:2 V power play Nemci vyrovnávajú. Eisenschmidt strelil bombu z prvej nad vyrážačku Čiliaka.  22:31 Čiliak chytil strelu ramenom, smer mala podobný, ako tá Stoneova v pondelok večer, len z opačnej strany.  Oddychový čas Nemecka. Výdych. Nádych.  22:30 Power play Nemecka A puk na našom bránkovisku 22:29 Ján Pardavý hovorí, že mu opäť vypadalo páperie z hlavy. Na Slovensku muselo padnúť na zem aj milión odhryzených nechtov.  192 sekúnd do konca.  22:27 Ubránili sme sa. Ešte štyri minúty do konca.  22:26 Päť minút do konca 22:26 Päť nemeckých útočníkov točí puk v našej tretine. To sú nervy!  22:25 Obeťou je mladý Seider. Narazil hlavou do plexiskla, videli sme v opakovanom zábere.  Nagy dostal 2+10 minút. Nemecký tréner chcel zjavne 5+DKZ.  22:23 Oslabenie Dlho nás dusili pred Čiliakom a dlhý útok Nemcov ústi do oslabenia.  Nagy narazil jedného zo súperov na mantinel. Nemec to buď prifilmoval, alebo mu plexisklo vrátilo úder do hlavy aj spredu.  22:19 Erik Černák (Ivan Drago) takmer pretlačil Eisenschmidta na lavičku Slovenska.  Potom Pánikovci spôsobili paniku nemeckému brankárovi.  Bez zmeny skóre.  22:17 Ešte 10 minút 22:14 Rozhodca zapískal postavenie nášho hráča v bránkovisku o sekundu skôr, ako strela Krištofa skončila v bránke.  22:13 Uff. Seidenberg mal našu bránku ako na podnose. Neprestrelil Čiliaka a vydýchli sme si.  22:12 Hrá sa (hlasom Andreja Bičana) Piati proti piatim.  22:11 Minúta presilovky je fuč. Síce sme boli v útočnej tretine, len Černák preveril brankára hostí.  22:09 Presilovka Nemec Ehliz stiahol za rameno Krištofa, to sa nerobí. Sedí.  22:03 Marinčin takmer zvýšil, ale zvyšuje sa akurát percento Niederbergera.  22:02 Ideme na tretiu tretinu Nemecký brankár má napriek dvom gólom takmer 93% úspešnosť zákrokov.  21:48 2:1 po druhej tretine Mimoriadne dôležitá tretina, najmä vzdľadom k vývoju. Oddych a o 15 minút pokračujeme.  21:47 Lantoši s Hudáčkom pokúšajú osud, gól nedali, ale aspoň sme im ukázali, že stále chceme útočiť.  21:46 Eisenschmidt prekľučkoval medzi našich bekov, dostal sa úplne pred Čiliaka, ale teplomer pod pazuchu nestrčil. Dôležitý zákrok.  21:44 Po presilovke sú strely na bránku 26:10 pre nás. Z tých desiatich striel sme ale mohli dostať osem gólov. Dobre chytá Čiliak. Zatiaľ.  21:43 Ubránili sme sa Nemci mali ďalšie šance, no my stále vyhrávame. Dva, trikrát diváci v hale ani nedýchali.  21:41 Bradatý Plachta strelil od modrej, puk trafil helmu nášho brankára.  21:40 Eisenschmidt prekorčuľoval celé klzisko, Čiliak ale spoľahlivo chytá.  Replay ukazuje šancu Nemcov z presilovky, o ktorej som radšej ani nepísal. Veľká bola.  21:39 Jednu dvojminútovku sme ubránili. Ešte jednu treba.  21:38 Po minúte sa Nemci dostali do pásma. Už si prihrávajú.  21:36 Oslabenie Koch trafil hokejou Hagera do tváre, Nemec si nabehol na príklep.  Krv na ľade, štyri minúty oslabenia. Nepríjemné.  21:35 Čiliak musel ukázať, že neprimrzol k ľadu. Hager cez Čajkovského usmerňoval puk k tyčke, brankárov betón bol proti.  21:30 Aj štvrtý útok zavrel Nemcov, Buc nestrelil gól po prihrávke Studeniča.  21:29 2:1 Hudáček Aj druhú časť presilovky využívame!  Libor Hudáček doslova prestrelil švihom brankára. Tatar vybojoval puk, Pánik posunul Hudáčkovi, ten ho dostal do bránky.  Vyhrávame. Zaslúžene.  21:27 Presilovka pokračuje. Ešte skoro celé dve minúty.  Strely na bránku 22:5 pre Slovensko.  21:26 1:1 Sekera Ani to dlho netrvalo. Sekera sa nasrdil a takú jednu buchol do puku, že skoro roztrhol sieť.  Tak strieľa kapitán!  21:24 Minúta a pol presilovka 5 na 3.  21:24 Ešte jeden Nemec von Hudáček prenikol medzi dvoch obrancov, jeden ho podťal a ide si prisadnúť ku kamarátovi.  21:22 Budeme hrať presilovku Po druhýkrát pôjde von Nemec. Za faul na Lantošiho.  Treba to už zlomiť. Naozaj. Verte mi.  21:21 Druhá tyčka To už nie je možné! Krásna akcia, Pánik strieľal na odkrytú bránku, prudký puk trafil znova len tyčku.  To mal byť gól!  21:20 Chlapci bojovať Kričí košický štadión a možno aj fanúšikovia doma na televízory.  21:18 Druhý útok Slovenska chce odčiniť gól, ktorý dostali. Zaútočili, Feherváry potom vystrelil, ale ani z tohoto nič nebolo.  21:16 0:1 Michaelisa nechali naši voľného medzi kruhmi a problém je na svete.  Štvrtá strela Nemcov prišla po prehranom buly, druhý útok nechal prihrávku prejsť do nebezpečnej zóny a Čiliak sa nestihol presunúť.  21:14 Strely 16:3 pre Slovensko 21:13 Buc trafil tyčku, Sekera bomba od modrej, nič.  Gól visí vo vzduchu. Alebo, ako by povedal Jozef Golonka, branka visí v lufte.  21:12 Lunter, Hudáček, ďalšie dobré príležitosti hráčov v modrých dresoch. Nemecká bránka stále odoláva.  21:10 Šance našich Latoši obkrúžil bránku, ale mu ho tam nezasunul.  Feherváry vystrelil od modrej, nikto ale netečoval a brankár tasil lapačku.  21:08 V druhej tretine Slováci zľava doprava, Nemci v protismere.  Hneď v prvej minúte aj zaútočili.  A následne Pánikovi nevyšla prihrávka na Tatara do brejku.  21:03 Chalani necítia nohy, hovorí Rasťo Staňa. Prestávka môže pomôcť, stači si dať v šatni na chvíľu dole korčule.  20:59 Staňa hovorí o nervozite Našťastie je obojstranná. Prihrávky nie sú presné, korčuľovanie nie také, ako proti trom predchádzajúcim súperom.  Boris Valábik tasí elektronickú analýzu na hru Slovenska v oslabení. Chváli.  20:53 0:0 po prvej tretine Uff, ťažký zápas. Rýchly hokej, dominujú obrany. Naši sú znova aktívni, súper im ale nedáva toľko možností na kombináciu. Stíhame strieľať väčšinou len z diaľky a s tým nemá brankár, ktorého meno nebudem vypisovať, problémy.  Dôležité bude vydržať, nepoľaviť a streliť o gól viac, ako oni.  20:48 Zakázané uvoľnenie Nemcov tri minúty pred koncom.  Chcelo by to do konca tretiny streliť gól. 12:2 vyhrávame na strely a góly nikde.  20:45 Nemci pred našou bránkou Hráči v bielom boli drzí ako osy, našťastie sa im nepodarilo skrotiť puk tak, aby mohli Čiliaka aj reálne ohroziť.  Vyzeralo to ale nebezpečne.  20:42 Točíme, točíme, ale strela nikde. Až teraz Lantoši v dobrej pozícii, nedal.  Škoda, presilovka ubehla ako voda dole Hornádom.  20:41 Nemci ešte nedostali gól v oslabení. Angličania, Dáni ani Francúzi asi nebudú špecialisti na presilovky.  20:40 Ideme hrať presilovku Luntera škaredo zrazila nemecká 19-tka, zozadu ho narazil a Benedikt Schopper už sedí na hanbe.  20:37 Chalani sa po Kochovej strele objímajú pred nemeckou bránkou. Pridali sa rozhodcovia, v najlepšom to prerušila televízna reklama.  Ale vylučovať sa asi nebude.  20:34 Sekera strieľa, ale brankár Niederberger chytá. Dohodneme sa, že dnes meno nemeckého brankára vypisovať nebudem, pošetrím písmenká na dôležitejšie udalosti.  20:30 Budúca prezidentka je na hokeji Zuzana Čaputová je dnes medzi divákmi v Steel Aréne.  Keď bol naposledy na hokeji Andrej Kiska, vyhrali sme. A diváci sa správali slušne. Náhoda?! 20:28 Druhý útok sa dostal k strele, Nagyov pokus z tradičného miesta netradične sieť nerozvlnil.  Reklamná prestávka.  20:27 My chceme gól Kričí aj dnes Steel Aréna.  20:24 Ešte pol minúty v oslabení. Nemci mali jednu nebezpečnú strelu, minula pravú tyč za Čiliakom.  20:23 Pískajú Čech a Bielorus Jeden z nich vylučuje Studeniča, ktorý podrazil Draisaitla.  Za podrazenie by som vylučoval aj v bežnom živote. Aj na dlhšie, ako na dve minúty.  20:21 Hudáček a po ňom Buc strieľajú na nemeckého brankára.  Prihrávkova akcia na Tatara bola najkrajšia, ani jeho puk neprenikol do bránky.  20:17 Nemci útočia. Zatiaľ pri mantineloch.  20:16 Prvé buly sme prehrali. Na to si budeme asi dnes večer musieť zvyknúť. Nemci majú troch centrov v top 15 na buly, my ani jedného v top 30.  20:15 Hráme! 20:12 Ešte pár reklám a ideme na to Chcem povedať, že v televízii vyzerá hokejové štúdio výborne.  Výhľad do otvorenej Steel Arény za trojicou za stolom pôsobí magicky.  20:10 Nemci si veria, bude to ťažký zápas. Povedal to aj Igor Liba, ktorého sme oslovili cez deň pri fanzóne.  20:07 Zostava bez zmeny Ak nepočítame v bránke Čiliaka. Ten dochytal zápas proti Kanade a dnes dostal dôveru trénera Ramsayho. A Lašáka.  20:05 Nemôžeme sa uspokojiť s výkonom Potrebujeme body, hovoril Boris Valábik.  Podľa mňa to platí opačne. Keď bude výkon, o  body sa báť netreba. Prídu.  Viac som povedal v komentári z Košíc. Aj keď nie oveľa.  20:02 Skúška, ktorá urči kurz šampionátu Marcel Merčiak víta divákov, po jeho ľavici sedia Rasťo Staňa a Boris Valábik. Dnešný Zápisník je výnimočne televízny.  19:55 Dnes dvakrát doľava Na vašich televízoroch budú dnes Slováci útočiť dvakrát sprava doľava.  19:47 Slováci aj dnes v modrom Aj štvrtý zápas na turnaji odohrá slovenský tím v modrých dresoch. Nemci budú bieli.  Rozhodcovia, na ktorých sa zniesla po prvých zápasoch kritika silnejšia ako chýrny košický vietor, budú znova pruhovaní.  19:43 Vitajte Dnes čaká Slovensko na zápas pravdy. Prehrať proti Nemecku je neprípustné. Steel Aréna bude hnať národný tím dopredu, aj súperi ale vedia, že ide oveľa.  Vitajte pri živom prenose zápasu skupiny A na MS 2019 v ľadovom hokeji.

01 - Modified: 2024-04-19 09:49:19 - Feat.: - Title: GALÉRIA Zrušené zubné benefity či Huliakov dymový experiment. Internet satiricky reaguje na aktuálnu politickú scénu 02 - Modified: 2024-04-19 05:43:13 - Feat.: - Title: Pospíšil prispel k triumfu Calgary asistenciou, MacKinnon prekonal rekord Šťastného 03 - Modified: 2024-04-18 20:48:17 - Feat.: - Title: Nemecko nepredložilo dôkazy k zatknutiu dvoch údajných ruských špiónov, tvrdí Moskva 04 - Modified: 2024-04-18 21:21:49 - Feat.: - Title: Slováci v príprave zlyhali. V Nemecku dostali sedem gólov 05 - Modified: 2024-04-18 19:25:48 - Feat.: - Title: Súd v Nemecku poslal na 12 rokov za mreže muža za únos a znásilnenie dievčaťa
menuLevel = 1, menuRoute = ms-v-hokeji-2019, menuAlias = ms-v-hokeji-2019, menuRouteLevel0 = ms-v-hokeji-2019, homepage = false
19. apríl 2024 11:53