Hokejisti ŠvajčiarskaTASR/AP

Stopercentní Švajčiari. Na MS vyhrali aj štvrtý zápas za sebou

15.05.2019, 18:42
V bratislavskej B-skupine majú Švajčiari na konte trojbodové víťazstvá nad všetkými renkingovo nižšie postavenými súpermi.

Švajčiarski hokejisti urobili zásadný krok k postupu do štvrťfinále 83. MS, keď v stredu zdolali Nórov 4:1.

V bratislavskej B-skupine majú na konte trojbodové víťazstvá nad všetkými renkingovo nižšie postavenými súpermi a za štandardných okolností nemusia už získať nič v troch zápasoch proti favoritom.

To znamená v prípade, že nenastanú sériové senzácie v podaní Rakúska alebo Talianska, resp. že Lotyši v zápasoch proti Rusku, Česku a Švédsku nezískajú dokopy viac ako tri body.

>>> Štatistiky hráčov na MS v hokeji 2019 (kanadské bodovanie)
>>> MS v hokeji 2019 - všetko čo potrebujete vedieť

To iným vyjadrením znamená, že Lotyši (pri predpoklade plného záberu proti Nórom) musia zdolať minimálne jedného z favorizovanej trojice.

Lotyši sa stretnú s Čechmi a Rusmi skôr, ako Švajčiari po dvojdňovej prestávke narazia v sobotu o 20.15 na Švédov. Nóri, ktorí majú šancu postúpiť iba v súhre bezbreho teoretických okolností, majú v piatok o 16.15 na programe zápas proti Rakúsku.

B-skupina (Bratislava):
Švajčiarsko - Nórsko 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Góly: 6. Ambühl (Bertschy, Loeffel), 21. Hischier (Fiala), 50. Hoffmann (Martschini), 57. Ambühl (Genazzi, S. Moser) - 59. Lindström (Reichenberg). Rozhodovali: Iverson (Kan.), Tufts (USA) - Dalton (V.Brit.), Nikulainen (Fín.), vylúčení: 5:4 na 2 min., navyše: 29. Martinsen a 52. Bonsaksen na 10 min. za narazenie na mantinel, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 4673 divákov.
Švajčiarsko: Genoni – Josi, Weber, Genazzi, Loeffel, Diaz, Frick, Fora – Fiala, Hischier, Praplan – Hofmann, Kurashev, Martschini – Andrighetto, Haas, Scherwey - S. Moser, Bertschy, Ambühl
Nórsko: Holm - Holös, Bonsaksen, Lesund, Espeland, Nörstebö, Kaasastul, Johannesen, Bull - Thoresen, Olimb, Olden - Valkvä Olsen, Haga, Trettenes - Martinsen, Lindström, Reichenberg - Röymark, Forsberg, Roest.

Švajčiari zobrali stredajšie podvečerné podujatie veľmi vážne a už v prvej tretine demonštrovali nielen hernú prevahu, ale aj odhodlanie nepripustiť bláznivý vývoj.

Spoľahli sa na svoje pevné štruktúry a celú taktiku podporil pomerne rýchly gól. Jeho autorom bol veterán Ambühl, ktorý si v 6. minúte nakorčuľoval medzi kruhy a zavesil svoj skvelý forhendový blafák.

V druhej časti Švajčiari udreli už po 34 sekundách a keď desať minút pred tretím klaksónom dali na 3:0, definitívne zamedzili akejkoľvek možnosti zdramatizovania úplne jasného zápasu.

8. Taliansko 3 0 0 0 3 0:20 0

01 - Modified: 2024-04-17 13:42:32 - Feat.: - Title: Kto príde z NHL na šampionát? Šatan počíta s Regendom, prvé posily majú doraziť už o týždeň 02 - Modified: 2023-05-25 20:36:50 - Feat.: - Title: Kanada zdolala Fínsko 4:1, postúpila do semifinále mieri už ôsmy krát 03 - Modified: 2023-05-21 08:25:40 - Feat.: - Title: MS v hokeji: Cehlárik a Grman nastúpia proti Slovinsku. Návrat oboch hráčov prinesie zmeny v zostave 04 - Modified: 2023-05-12 19:51:50 - Feat.: - Title: Grmana teší výkon proti Čechom. Môže nás posunúť, tvrdí po tesnej prehre 05 - Modified: 2023-05-10 10:26:22 - Feat.: - Title: MS v hokeji: Tréneri sledujú sériu New Jersey. Príchod talentovaného Šimona Nemca je reálny
menuLevel = 1, menuRoute = ms-v-hokeji-2019, menuAlias = ms-v-hokeji-2019, menuRouteLevel0 = ms-v-hokeji-2019, homepage = false
18. apríl 2024 11:34