16.05.2019, 00:00

Hokejový šampionát stráži polícia aj armáda

O bezpečnosť počas hokejového šampionátu sa starajú aj príslušníci z Česka a Rakúska.

Hokejový šampionát stráži polícia aj armáda
Zdroj: TASR

Skupinky fanúšikov v dresoch svojich národných tímov, mix jazykov a štátnych symbolov. No aj ozbrojení vojaci po boku mužov zákona. Hokejové majstrovstvá do košických a bratislavských ulíc okrem zahraničných návštevníkov priniesli aj príslušníkov bezpečnostných zložiek. Od štartu šampionátu na bezproblémový priebeh podujatia rezort obrany nasadil už 312 profesionálnych vojakov.

Teroristická hrozba je reálna
Šéfka Slovenského inštitútu pre bezpečnostnú politiku Monika Masariková varuje, že pri podobných akciách treba špeciálnu pozornosť venovať možnému útoku teroristov. Napriek tomu, že počet obetí spôsobených teroristickými útokmi klesá, stúpa množstvo samotných útokov, prízvukuje Masariková. Prípadná akcia teroristov sa teda nedá vylúčiť.

Slovenské silové rezorty majú podľa Masarikovej viacero možností, ako zminimalizovať pravdepodobnosť útoku. „Ide napríklad o inštaláciu fyzických zábran v okolí štadióna a fanzón, ktoré by zabránili využiť k útoku na ľudí vozidlo,“ povedala pre HN odborníčka. Pomôcť môže aj prítomnosť špeciálnych psov, ktoré sú trénované na odhaľovanie nebezpečných látok a výbušnín, či spolupráca s Ozbrojenými silami Slovenskej republiky

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.