"Nemecké šialenstvo, zase pokazený záver." Ako hodnotia kolaps Slovákov svetové médiá

16.05.2019, 07:11
lmlmTASRTASR
Pozrite si ohlasy svetových médií po veľkej dráme na šampionáte, ktorú Slovensko prehralo s Nemeckom 2:3.

sport1.de:
Šialenestvo! Leon zariadil výhru v dramatickom zápase. Nemecko oslavuje svoje štvrté víťazstvo vo štvrtom zápase na majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji. Nemecký národný hokejový tím ďakuje Leonovi Draisaitlovi za to, že už je veľmi blízko k postupu.

spiegel.de:
Triumf je hmatateľný. Leon Draisaitl je euforicky oslavovaný. Po tomto úspechu sa Nemecko dostane do štvrťfinále.

focus.de
Nemecko je viac ako jednou nohou vo štvrťfinále majstrovstiev sveta. V reálnom thrilleri nemecký tím odvrátil už stratený súboj s hostiteľským Slovenskom.

tsn.ca:
Markus Eisenschmid využil hru so šiestym hráčom na ľade, pričom zostávalo len 27,4 sekundy do konca riadnej hracej doby. Leon Draisaitl potom prudkou strelou prekonal Mareka Čiliaka a bolo rozhodnuté. Toto víťazstvo zariadilo Nemecku perfektnú bilanciu na tohtoročnom šampionáte.

zeit.de:
Tím trénera Toniho Söderholma nestratil hlavu po troch víťazstvách, po zranení brankára Philippa Grubauera ani v horúcej košickej atmosfére.

allgemeine-zeitung.de:
Nemecký hokejový tím odvrátil v záverečných dvoch minútach bezprostredne hroziacu prehru so Slovenskom.

bild.de:
Štyri zápasy, štyri víťazstvá. Nemecko zostalo zásluhou nášho 'Ľadového Nowitzkého' na majstrovstvách sveta nezdolané. Leon Draisaitl skóroval 27 sekúnd pred koncom a rozuzlil duel.

sportschau.de:
Po najlepšom vstupe do šampionátu za 89 rokov je štvrťfinále takmer isté. Súboj so Slovenskom sme otočili za 60 sekúnd. Eisenschmid + Draisaitl = oslavy.

dw.com:
Nemecko naďalej víťazí na majstrovstvách sveta. Výnimočný útočník Draisaitl dal rozhodujúci zásah 27 sekúnd pred koncom, teoretické pochybnosti o postupe do štvrťfinále môžeme vymazať v zostávajúcich troch zápasoch s Kanadou, USA a Fínskom.

championat.com:
Niekto zaklial Slovákov. Viedli 2:1 a prehrali v posledných dvoch minútach. Domáci tím smútil, najprv prehral s Kanadou sekundu pred koncom a teraz ho obralo Nemecko."

idnes.cz:
Zase pokazený záver, Slováci padli s Nemeckom. Slovenskí hokejisti ešte dve minúty pred koncom viedli, lenže potom prišiel skrat, a tak Nemci získavajú tri body za výhru 3:2.

sport.cz
Ďalšie kruté K.O. pre Slovákov. Slováci sa ani nestačili otriasť z porážky od Kanady po góle necelé dve sekundy pred koncom a nočnú moru si prežili znova.

iihf.com:
Leonov laser to rozhodol. Markus Eisenschmid naštartoval Nemcov a Leon Draisaitl dokonal zvrat 27 sekúnd pred koncom. Nemci tak na šampionáte vyhrali doteraz všetky štyri zápasy.

>>> Štatistiky hráčov na MS v hokeji 2019 (kanadské bodovanie)
>>> MS v hokeji 2019 - všetko čo potrebujete vedieť

01 - Modified: 2019-05-15 22:15:30 - Feat.: 0 - Title: Déjà vu Slovákov. A kolaps na druhú 02 - Modified: 2019-05-16 07:18:40 - Feat.: 0 - Title: Kapitán Andrej Sekera: Toto zoberie život celého mužstva 03 - Modified: 2019-05-15 22:19:19 - Feat.: 0 - Title: Neuveriteľné zlyhanie v závere. Slováci majú už len minimálnu šancu na postup 04 - Modified: 2019-05-15 22:20:29 - Feat.: 0 - Title: Nezvládli sme to. Je to obrovské sklamanie. Ako hodnotia naši hráči krutú prehru? 05 - Modified: 2019-05-16 07:19:15 - Feat.: 0 - Title: Máme šancu ešte postúpiť? Musel by sa stať zázrak
01 - Modified: 2024-04-19 13:33:49 - Feat.: - Title: Pospíšil prispel k triumfu Calgary asistenciou, MacKinnon prekonal rekord Šťastného 02 - Modified: 2024-04-18 21:21:49 - Feat.: - Title: Slováci v príprave zlyhali. V Nemecku dostali sedem gólov 03 - Modified: 2024-04-18 14:08:09 - Feat.: - Title: Bratislavské letisko patrí k desiatke najlepších letísk vo východnej Európe 04 - Modified: 2024-04-18 14:00:59 - Feat.: - Title: V Bratislave sa poobede tvoria kolóny, zdržíte sa aj 20 minút 05 - Modified: 2024-04-19 12:52:07 - Feat.: - Title: V Bratislave vznikne veľký parkovací dom pre takmer 500 áut. Má slúžiť aj tým, ktorí smerujú do centra mesta
menuLevel = 1, menuRoute = ms-v-hokeji-2019, menuAlias = ms-v-hokeji-2019, menuRouteLevel0 = ms-v-hokeji-2019, homepage = false
19. apríl 2024 20:00