16.05.2019, 13:05

Analýza: Čo spôsobilo kolaps na konci zápasu proti Nemecku?

Najväčšiu dôveru trénerského tímu spomedzi útočníkov mali v poslednej tretine Tomáš Tatar s Richardom Pánikom.

Do konca zápasu proti Nemecku na ľade Steel Arény chýbali posledné desiatky sekúnd. Na ľade aj v takom dôležitom čase v slovenských dresoch bránili priaznivý výsledok hráči zo štvrtého útoku. Obyčajne však pred koncom dostávajú dôveru trénerov len tí najlepší. 

>>> Kompletný program MS v hokeji 2019
>>> S kým budú hrať Slováci - program Slovenska
>>> Program, výsledky a tabuľka skupiny A (slovenská skupina)
>>> Program, výsledky a tabuľka skupiny B
>>> Štatistiky hráčov na MS v hokeji 2019 (kanadské bodovanie)
>>> MS v hokeji 2019 - všetko čo potrebujete vedieť

​Alebo boli za kolapsom slovenských hokejistov v závere kľúčového duelu na svetovom šampionáte proti Nemcom individuálne zlyhania hráčov, ktorí mali za úlohu doviesť zápas k vytúženým a potrebným bodom

Najväčšiu dôveru trénerského tímu spomedzi útočníkov mali v poslednej tretine Tomáš Tatar s Richardom Pánikom. Logicky, posily z NHL musia niesť najväčšiu zodpovednosť. Obaja sa ako jediní pohybovali na ľade dlhšie, ako po šesť minút. Prvý útok mal vyše 18-minútový ice-time - čas strávený na ľade. 

Zbytočné vylúčenie Nagya

​​Hneď po nich nasledoval útok, ktorému sa zvykne hovoriť checking line. Štvrtá formácia hrala počas celého zápasu dobre. Nedávali síce góly ako proti Kanade, najmä Dávid Buc s Máriom Lunterom mali viacero dobrých príležitostí. Ich forčeking na Nemcov platil, dokázali odoberať puky už v útočnom pásme. Bránili aj oslabenia, aj preto boli ako útok druhým najvyťaženejším, s vyše 14-minútovým časom na ľade. 

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.